Materiał Partnera Jak wybrać idealne grzejniki do swojego mieszkania?

Jak wybrać idealne grzejniki do swojego mieszkania?

Obecnie możemy znaleźć ładne i oryginalne grzejniki. Pasują idealnie zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Oferta jest niezwykle atrakcyjna i zróżnicowana. Z pewnością znajdziemy  idealny grzejnik do każdego pomieszczenia. Zwróć uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również funkcjonalność. Ostateczną decyzję warto podjąć przed wykonaniem instalacji centralnego ogrzewaniem.

Termowentylatory

Są to najtańsze grzejniki elektryczne. Dzięki takiemu urządzeniu możesz ogrzać konkretne miejsce. Jest nieduży i stosunkowo lekki, dlatego możesz go bez problemu przenosić. Musisz jednak uważać, aby nie nagrzał się do zbyt wysokiej temperatury. Hydrotechnik Dariusz Bąkowski wskazuje, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają ograniczony budżet. Niestety musisz się liczyć z tym, że termowentylatory nie są wysokiej jakości. Przy długim użytkowaniu plastikowe części topią się i wydzielają brzydkie zapachy. Jednocześnie wiatrak robi dużo hałasu.

Grzejniki z grzałką ceramiczną

W ofercie wielu producentów znajdziemy grzejniki z ceramiczną, wytrzymałą grzałką. Działają dłużej i efektywniej. Nagrzewają się zdecydowanie szybciej. Niestety również w tym przypadku wiatrak głośno pracuje. Grzejnik często też zasysa kurz. Co prawda stosunek energia-ciepło jest tutaj lepszy niż w przypadku termowentylatora, ale dalej pojawiają się straty energii.

Konwektory

Wykorzystują to, że zimne i ciepłe powietrze różni się ciężarem. Dlatego urządzenia nie są wyposażone w wiatraki. Pracują cicho i można często zapomnieć o ich wyłączeniu. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta. Od dołu zasysają zimne powietrze. Przechodzi ono przez grzałkę, a następnie wychodzi górą. Dlatego powinieneś zamontować konwektor pod parapetem. Nowoczesne modele są wyposażone w programator. Automatycznie włączy sprzęt w ustalonych godzinach. Wysokiej jakości konwektory mają też termometr. Dzięki temu nagrzeją się tylko do określonej temperatury. Na rynku dostępne są również modele z dodatkowymi wentylatorami. Mają za zadanie przyspieszyć wymianę powietrza.

Oczywiście nowoczesne modele są droższe, zwłaszcza jeśli są wyposażone w różne dodatki. Biorąc pod uwagę wielkość konwektora, możesz go potraktować jako dodatkowy mebel. Znajdź na niego odpowiednie miejsce. W przeciwnym razie będziesz się musiał liczyć z ucieczką ciepła. W konsekwencji grzanie nie będzie efektywne.  Jest bezpieczny. Efektywnie i tanio dogrzeje dom. Warto go wykorzystać jako dodatkowe źródło ogrzewania.

Grzejniki olejowe

Przypominają standardowe kaloryfery. Energia elektryczna jest używana do podgrzania znajdującego się w żeberkach oleju. To oznacza, że na efekty będziesz musiał trochę poczekać. Za to akumulacja ciepła jest dłuższa. Ciepło jest powoli oddawane do wnętrza. Pracuje bezszelestnie. Zwykle posiada termostat, dlatego nagrzewa się do odpowiedniej temperatury.

Opracowanie:

Hydrotechnik Dariusz Bąkowski

Giebło , Częstochowska 30

Podziel się