Materiał Partnera Jak wybrać firmę remontową?

Jak wybrać firmę remontową?

Decydując się na remont przeprowadzony przez ekipę remontową, pojawia się bardzo ważne pytanie, którą firmę wybrać? Przecież na rynku ogłasza się niezliczona ilość firm budowlano – remontowych, wszystkie oczywiście są wstanie wykonać niemal każdą pracę remontową, w najkrótszym czasie i w najlepszej jakości. Jednak nie zawsze słowa pokrywają się z prawdą, czego rezultatem mogą być stracone pieniądze i nerwy. Dlatego też szukając ekipy remontowej, nie decydujmy się na pierwszą z brzegu. Jak zatem wybrać odpowiednich i prawdziwych fachowców?

Jak szukać?

Po pierwsze, należy wiedzieć jak i gdzie zacząć poszukiwania ekipy remontowej. Najlepiej zacząć od znajomych. Dopytajmy się, czy któryś z nich miał może ostatnio remont i korzystał z usług remontowych godnych polecenia. Ta sytuacja jest dla nas bardzo korzystna z uwagi na to, że polecona firma będzie się starać o wysoki poziom usług, aby nie zepsuć sobie marki. Jeśli jednak żaden z naszych znajomych nie będzie w stanie polecić nam fachowca, możemy zdecydować się na kolejny krok, jakim jest przegląd ogłoszeń w prasie oraz internecie. Sieć ma tę przewagę, że mamy dostęp do opinii osób korzystających z usług danej firmy, lecz nie zawsze źródło te może okazać się wiarygodne, choć dość łatwo to zweryfikować. Dobra firma budowlana z pewnością ma rzeszę zadowolonych klientów, którzy wystawili im referencje, do których wgląd możemy, a nawet powinniśmy poprosić. Ponadto pamiętajmy, że profesjonalna firma budowlana powinna być wszechstronna, czyli jak na przykład Usługi wykończeniowe Leona Jaworskiego, powinna posiadać w swojej ofercie usługi: malarskie, budowlane, montażowe, murarsko-tynkarskie itd. Fakt, że jedna firma wykona wszystkie prace wykończeniowe sprawia, że cały remont jest lepiej zorganizowany. 

Jakich firm unikać?

Warto zapamiętać, że wysoka cena usług nie świadczą o jakości wykonania remontu. Najlepiej zasięgnąć języka na forach lub wśród znajomych, lecz zdecydowanie nie należy sugerować się ceną. Ponadto, obserwujmy początkową fazę remontu, jeśli ekipa budowlana już podczas pierwszych godzin wykazuje brak organizacji, a dookoła panuje bałagan, możemy spodziewać się, że reszta remontu naszego mieszkania przebiegnie w ten sam sposób. Kolejną informacją, świadczącą o firmie niewartej naszej uwagi jest duża rotacja pracowników. Jeśli zauważmy wciąż zmieniających się pracowników, wnioski które należy wyciągnąć są proste – pracodawca nie wie kogo przyjmuje. Może okazać się, że przy naszym remoncie będzie pracowała osoba zupełnie niekompetentna i przypadkowa. Dodatkowo, może to też świadczyć o złych warunkach pracy i relacjach szefa z pracownikami, czego skutkiem może być przerwanie prac remontowych w połowie.

Opracowanie:

Leon Jaworski

Szczecin , Komuny Paryskiej 2/3

  • tel. 514 544 237

Podziel się