Materiał Partnera Jak wybrać firmę do budowy domu w stanie surowym?

Jak wybrać firmę do budowy domu w stanie surowym?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Na jego powodzenie i terminowość ma wpływ wiele czynników, między innymi wybór odpowiedniej ekipy budowlanej. W Polsce najczęściej buduje się domy w tzw. systemie zleconym, czyli zlecając wykonanie poszczególnych etapów budynku różnym specjalistom. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać firmę, która zajmie się początkowym etapem - budową domu w stanie surowym.

Jak szukać firmy budowlanej?

Do budowy domu w stanie surowym wystarczy niewielka ekipa budowlana - około pięciu osób. I właśnie takich wykonawców warto szukać. Duża firma, która realizuje wszystkie, w tym wielomilionowe inwestycje, może przykładać więcej czasu i uwagi do bardziej intratnych projektów, kosztem budowy domu jednorodzinnego. Inaczej jest w przypadku firm, które obsługują głównie klientów indywidualnych. O czym jeszcze warto wiedzieć przy poszukiwaniach odpowiedniego wykonawcy?

  • Poszukiwania zacznij wcześnie. Wiele inwestycji budowlanych przypada na okres wiosenno-letni. Tak też najprawdopodobniej będzie w twoim przypadku. Poszukiwań firmy budowlanej nie zostawiaj na ostatnią chwilę. Dobrym okresem jest zima, gdy w budowlance jest niewiele pracy, wykonawcy mają czas na spotkania i są bardziej skłonni do udzielenia zniżki.
  • Rekomendacje znajomych. Zanim zaczniesz szukać ekipy budowlanej w internecie, popytaj się wśród znajomych czy nie mają kogoś do polecenia. Zwykle w gronie najbliższych jest ktoś, kto budowę domu ma już za sobą. Dzięki temu można też dokładnie ocenić efekty pracy firmy budowlanej.
  • Sprawdź opinie. Opinie innych klientów są kolejną cenną wskazówką. Jeśli dana firma ma sporo pozytywnych opinii, to duży plus. Jednak internetowe oceny nie powinny być decydujące. Za „negatywami” niekoniecznie muszą stać prawdziwi ludzie, niezadowoleni klienci. Równie dobrze może to być nieuczciwa konkurencja.

Pamiętaj o umowie

Dobra firma do budowy domu, taka jak Humpolbud Sp. z o.o., będzie dbała o sporządzenie umowy pisemnej. Taki dokument zabezpiecza interesy obu stron i jest podstawą do ewentualnych reklamacji. Dokument powinien zawierać podstawowe informacje dotyczące budowy (termin rozpoczęcia i zakończenia, zakres prac, ustalenia dotyczące zakupu materiałów itp.), a także dodatkowe informacje, które obu stronom wydają się ważne. Budowa domu bez umowy może skończyć się w najlepszym wypadku opóźnieniami, w najgorszym - nierzetelną realizacją, która pociągnie za sobą kolejne wydatki. Dlatego, jeśli potencjalny wykonawca jest niechętny do podpisania umowy, lepiej zrezygnować z jego usług.

Opracowanie:

Humpolbud Sp. z o.o.

Warszawa , Aleje Jerozolimskie 85 lok. 21

  • tel. 799 906 571

Podziel się