Materiał Partnera Jak wybrać ekipę remontową?

Jak wybrać ekipę remontową?

Przeprowadzenie skutecznego remontu to wymagające przedsięwzięcie i mało kto jest w stanie sprostać mu samodzielnie. W większości przypadków niezbędne jest znalezienie firmy remontowo-budowlanej, która wykona za nas część lub wszystkie prace. Rynek obfituje w oferty, przez co nietrudno się pogubić. Jak zatem upewnić się, że ekipa remontowa wywiąże się ze wszystkich zobowiązań?

Badanie rynku usług remontowo-budowlanych

Aby nie dać się naciągnąć, należy w pierwszej kolejności rozeznać się w rynku. Warto nabyć podstawową wiedzę na temat materiałów i cen za usługi remontowe. W ten sposób będziemy w stanie mniej więcej oszacować swój kosztorys, dzięki czemu unikniemy ewentualnej nadpłaty. Żeby to zrobić, trzeba określić zakres prac remontowych. Pozwoli to wyliczyć ilość niezbędnych materiałów, a także umożliwi odniesienie naszych potrzeb do oferty potencjalnego wykonawcy. Teraz możemy przejść do przeglądania ofert. Wiele osób korzysta z porad rodziny i znajomych przy wyborze ekipy remontowej. W pewnych sytuacjach może się to okazać zasadne, jednak pamiętajmy, że remont remontowi nierówny.

Z dystansem należy również traktować opinie w internecie, choć jeśli tych negatywnych jest wyjątkowo wiele, powinna nam się zapalić czerwona lampka. Zwróćmy uwagę, czy potencjalny kandydat ma w swojej ofercie wszystkie potrzebne nam usługi. Nie jest to koniecznością, ale z pewnością ułatwia organizację prac, a efekt jest bardziej spójny. Gdy już wyselekcjonujemy ścisłe grono wykonawców, warto umówić się na oględziny i wycenę. Rzetelny fachowiec nie powinien podawać szczegółowych informacji na ten temat przez telefon.

Umowa i plan remontu

Jeśli cena podana przez przedstawiciela firmy remontowej nam odpowiada, a jego referencje i osobiste wrażenie nie wzbudzają naszych podejrzeń, czas przejść do konkretów. Przed rozpoczęciem prac remontowych konieczne jest sporządzenie umowy. Elementami, które powinny się w niej znaleźć, są termin rozpoczęcia i zakończenia prac przez firmę budowlaną oraz czas realizacji wszystkich etapów projektu. Warto też określić średnie ceny potrzebnych materiałów budowlanych, szczegółowo opisać zakres prac, cenę za ich wykonanie i ewentualne kary za niedotrzymanie postanowień umowy. Korzystając z usług Firmy Remontowo-Budowlanej Jacek Ulrich nie musimy obawiać się opóźnień w terminach, jednak formalności należy zawsze skrupulatnie dopełnić. Obie strony zostaną wówczas prawnie zabezpieczone. Sprawą istotną jest również ustalenie planu remontu. Kolejność prac wynika zarówno ze specyfiki budynku, jak i naszych preferencji co do korzystania z lokalu w trakcie całego procesu.

Opracowanie:

Firma Remontowo-Budowlana Jacek Ulrich

Cięcina , Górska 24

  • tel. 535 224 273

Podziel się