Materiał Partnera Jak wybrać dobrego dekarza i solidny dach?

Jak wybrać dobrego dekarza i solidny dach?

Prawda jest taka, że jeśli chodzi o pokrycie dachowe, to każdy rodzaj ma swoje zalety. Szczególnie jeśli jest fachowo wykonany z zachowaniem najwyższych standardów rzemieślniczych. W takim wypadku latami może nam służyć nawet dach kryty strzechą, jednak współcześnie raczej decydujemy się na rozwiązania bardziej praktyczne i nowoczesne. Ciekawą opcją są bezazbestowe płyty faliste z włókno-cemenu dostępne w różnych kolorach i wielkościach, dzięki czemu możemy w łatwy sposób dopasować je do naszego budynku i sprawą mniej istotną jest tutaj czy będzie to budynek mieszkalny czy na przykład budynek inwentarski czy gospodarczy. Płyty z włókno-cementu są  obecnie jednym z najtańszych a zarazem wytrzymałych materiałów  do krycia dachów.

Materiały włóknisto-cementowe są trwałe i wytrzymałe, nie korodują, są odporne na naturalne związki chemiczne wydzielane przy produkcji zwierzęcej, pozwalają uniknąć efektu skraplania się pary wodnej, nie nagrzewają się w czasie upałów do wysokich temperatur oraz tłumią dźwięki opadów atmosferycznych. Wiele istniejących budynków wybudowanych w latach 1960-90 posiada dachy, które wymagają wymiany pokrycia. System dachowy Eurofala koncernu Cembrit został tak zaprojektowany, aby jego wykorzystanie w takich przypadkach było optymalne. Dlatego posiada podobne formaty, kształty oraz profile, które idealnie pasują na wymianę pokryć starego typu – jako doskonały zamiennik eternitu. Dodatkowo dachy wykonane z Systemu dachowego Eurofala, można uzupełnić o gąsiory,wiatrownice,wentylacje,uszczelki oraz płyty świetlikowe pvc Eurolux - zostały one specjalnie zaprojektowane, po to aby w naturalny sposób doświetlić wnętrze budynku, oszczędzając tym samym energię elektryczną.  Każde rozwiązanie, również to nowoczesne wymaga specjalisty, który zajmie się jego montażem.  związku z czym konieczne jest również zatrudnienie odpowiedniego dekarza.

Jak zdecydować się na rodzaj dachu?

Przede wszystkim powinniśmy dopasować go do architektury naszej nieruchomości, jak również zwrócić szczególną uwagę na wszystkie jego parametry. Być może rozwiązaniem idealnym będą dla nas  włóknisto-cementowe płyty faliste tym bardziej, że producent udziela na swoje wyroby piętnastu lat gwarancji. Systemy dachowe muszą być również dopasowane do przeznaczenia budynku. Nieco inaczej traktuje się bowiem budynki gospodarcze i inwentarskie niżeli budynki mieszkalne. Jeśli poszukujemy niezawodności i wysokiej jakości, to przede wszystkim produkty, które znajdą się na naszym dachu powinniśmy kupować w renomowanej, autoryzowanej przez producentów firmie. 

Istotny wybór dekarza

Jeśli już wiemy jaki rodzaj pokrycia ma zostać wykorzystany na naszym dachu, to konieczne będzie znalezienie dekarza, który specjalizuje się w danej metodzie i całe wykonanie przeprowadzi w pełni fachowo. Pokrycia dachowe musimy więc kupić i zamontować, jak jednak znaleźć fachowca?

Informacje o specjalizacjach z pewnością znajdziemy w ogłoszeniu lub na stronie internetowej firmy. Jednak to nie wszystko warto również poszukać opinii o konkretnej osobie, aby mieć pewność, że cała realizacja przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Jeśli ktoś z naszych bliskich lub rodziny zajmował się w ostatnim czasie dachem w swoim domu, warto również podpytać o sprawdzonych i polecanych lub również tych niepolecanych specjalistów. Gdy dach będzie już skończony powinien cieszyć oko, ale i służyć możliwie jak najdłużej. W tym kontekście istotna będzie jego wytrzymałość i wysoka jakość. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na wykorzystywane materiały, jak również precyzję i jakość wykonania całego pokrycia.

Opracowanie:

Cetonit Iwona Wróbel

Popielów , Kraszewskiego 3C

Podziel się