Artykuł sponsorowany Jak wybrać bramę wjazdową?

Jak wybrać bramę wjazdową?

Po wybudowaniu domu, rozplanowaniu działki oraz wykończeniu wnętrza przychodzi czas na zadbanie o kolejny element – wybór bramy wjazdowej. Zdarza się, że jest on narzucony przez formację terenu lub kształt działki, jednak w większości przypadków właściciele domu mają dowolność w wyborze bramy wjazdowej do swojej posesji. Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?

Wybór bram wjazdowych

Bramy wjazdowe są ważnym elementem całego ogrodzenia. Wybór rodzaju i samego modelu bramy warto mieć gotowy jeszcze przed wybudowaniem ogrodzenia. Dzięki temu nie narazimy się na nieprzewidziane sytuacje i błędy z wymiarami, które zmuszą nas później do ograniczenia ilości możliwych rodzajów bram. Najważniejsze jest to, aby brama wjazdowa była bezpieczna w użytkowaniu oraz umożliwia komfortowe wjeżdżanie na posesję.

Wymiary bramy wjazdowej

Pierwszym krokiem do wyboru bramy jest określenie swoich potrzeb wymiarowych. Przepisy prawne wymagają, aby najwęższa brama miała co najmniej 2,4 m szerokości, jednak wjeżdżanie i wyjeżdżanie z posesji przez bramę o takich wymiarach może być bardzo wymagające. Lepiej więc zadbać o większą konstrukcję. W zależności od tego, czy wyjazd zlokalizowany jest przy ulicy, nie może on zagrażać bezpieczeństwu innych pojazdów. Najlepszą opcją, która niemal zawsze spełni swoje zadanie, jest wybór bramy wjazdowej o szerokości od 3,5 metra do 5 metrów.

Bramy na zamówienie

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyboru bram jest zawsze zakup bramy na zamówienie. Firma Sudo-Bud z siedzibą w Starych Grabiach oferuje szeroką ofertę obejmującą m.in. bramy wjazdowe przesuwane, projektowanie ogrodzeń, malowanie bram oraz bramy przeciwpożarowe.

Brama wjazdowa z napędem

Jedną z opcji dla właścicieli posesji jest zakup bramy wjazdowej z napędem. Bramy wjazdowe na zamówienie z automatycznym napędem są bardzo komfortowe w użytku oraz zmniejszają ryzyko włamania. Taka skrzydłowa brama wjazdowa powinna być w podobnym rozmiarze, jak standardowe bramy, jednak, poza tym bardzo ważny jest wybór wytrzymałego materiału, aby mógł on utrzymać ciężar na każdym ze skrzydeł oraz zainstalować automat do otwierania bramy.

Konstrukcja bram wjazdowych

Największym i głównym elementem bram wjazdowych są stalowe skrzydła, które powstają z zespawanych profili walcowanych (m.in. płaskowniki, kątowniki oraz profile zamknięte) oraz elementów kutych. Z metalu wykonuje się jedynie bramy nośne. Ich wnętrze wypełnione jest wtedy drewnem lub tworzywem sztucznym czy stalą. Skrzydła muszą być sztywne oraz bardzo stabilne, ponieważ elektryczny siłownik produkuje bardzo dużą siłę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas