Materiał Partnera Jak wybrać biuro projektowe

Jak wybrać biuro projektowe

Niezależnie od tego, czy planujesz budowę domu, w którym będziesz mieszkał ze swoją rodziną, lub czy jesteś inwestorem, który chciałby postawić biurowiec czy centrum handlowe, które ma służyć prowadzeniu ogromnego biznesu, sukces całej inwestycji będzie zależał w dużej mierze od biura projektowego, które otrzyma nasza zlecenie. Sprawdź, jak wybrać najlepsze biuro projektowe!

Opinie oraz realizacje

Warto zwrócić uwagę na wykonane realizacje danej firmy. Dzięki nim, będziemy mogli określić, czy biuro jest profesjonalne. Ponadto, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na portfolio, które pozwoli nam określić, czy styl firmy nam się podoba. Powinniśmy również czytać opinie, które piszą osoby, które skorzystały już z usług danej firmy. Warto także zasięgnąć pomocy u bliskich osób oraz popytać, czy ktoś może zna biuro projektowe warte uwagi.

Doświadczenie

Najlepiej jest korzystać z usług doświadczonych firm, takich jak np. firma Prokonbud Projektowanie konstrukcji budowlanych, która w swojej ofercie posiada m.in. Projektowanie wielobranżowe i ekspertyzy. Biur na rynku jest naprawdę dużo, jednak nie wszystkie oferują usługi wysokiej jakości, a na pewno nie wszystkie posiadają jakieś doświadczenie, które jednak powinno być pierwszym kryterium, na jakie warto zwrócić uwagę. Im większe doświadczenie, tym lepiej. Jeżeli biuro działa na rynku od lat, możemy mieć pewność, że są to rzetelni specjaliści.

Pierwsze wrażenie po rozmowie z architektem

Jeżeli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług danego biura, nie oznacza to, że musimy zlecić mu projekt. Rozmowa telefoniczna bądź pierwsze spotkanie, pozwoli nam na wstępną ocenę. Łatwość komunikacji, umiejętność przełożenia technicznych informacji na język dla nas zrozumiały - są to bardzo ważne w dalszej współpracy cechy. Szczera rozmowa z architektem na temat naszych oczekiwań jest pierwszym etapem wyboru architekta. Dobry architekt powinien wysłuchać naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli narzuca nam konkretne rozwiązania bądź przerywa nam, gdy mówimy, pokazuje, że nie interesuje go nasze zdanie - powinniśmy z takiego biura jak najszybciej zrezygnować.

Termin

Firma, która nie jest w stanie podać nam przybliżonego terminu wykonania projektu, prawdopodobnie będzie niekompetentna. Powinniśmy skorzystać z usług firmy, która mówi nam szczerze, jaki jest czas oczekiwania na projekt. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy zależy nam na czasie. Powinniśmy już na wstępie zapytać, jakie są realne terminy wykonania naszego projektu. Po przygotowaniu pierwszej wersji projektu może być konieczne naniesienie poprawek, co sprawia, że jego przygotowanie znacznie się wydłuży. Architekt powinien szanować czas swoich klientów, dotrzymując terminów skompletowania gotowej dokumentacji architektoniczno-budowlanej.

Opracowanie:

Prokonbud Projektowanie konstrukcji budowlanych

Warszawa , Liwiecka 11 lok. 24

Podziel się