Materiał Partnera Jak współpracować z ekipą remontową?

Jak współpracować z ekipą remontową?

Jeśli planujemy remont, musimy podjąć kilka ważnych decyzji. Ekipa remontowa musi być profesjonalna. Wtedy zaoszczędzimy dużo czasu, pieniędzy i nerwów. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dotyczą one rzetelnej wyceny prac budowlanych, weryfikacji ekipy, umowy na prace remontowo-budowlane i właściwe rozliczenie. Dzięki temu współpraca z ekipą będzie wspaniale się układać.

Profesjonalna wycena prac

Nie ograniczajmy się tylko do jednej firmy. Do sporządzenia profesjonalnej wyceny zaprośmy przynajmniej trzy firmy budowlane. Wtedy zobaczymy, czy któraś z nich przesadziła z kosztami lub zbytnio jej zaniżyła. Rzetelnie przygotowana wycena jest niezwykle ważna. Wtedy będziemy wiedzieć, czy stać nas na remont i unikniemy przykrych niespodzianek. Oferty są zazwyczaj dość zbliżone. Zwróćmy szczególną uwagę na takie czynniki jak robocizna, ceny materiałów, czas wykonania, gwarancja i rekomendacje od dotychczasowych klientów. Warto negocjować warunki i ceny.

Sposób weryfikacji ekipy remontowej

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zawsze poprośmy o referencje. Nie musimy tutaj kombinować. Wystarczy poprosić o numer komórki do trzech ostatnich klientów. Jeżeli ekipa nie chce nam ich podać, nie traćmy na nią czasu. Potraktujmy to jako poważne ostrzeżenie. Najprawdopodobniej, któryś z klientów nie jest zadowolony i da negatywną opinię.

Pisemna umowa na prace remontowo-budowlane

Zawsze pamiętajmy o zawarciu umowy pisemnej na prace remontowo-budowlane. Musi być zaakceptowana i podpisana zarówno przez nas, jak i przez podwykonawcę. Należy w niej zawrzeć listę prac, cenę, niezbędne materiały, termin rozpoczęcia i zakończenia remontu, gwarancje, kary za niewywiązanie się z umowy i termin płatności. Zapis o karach umownych zabezpiecza nas przed przedłużającym się remontem. Ekipa budowlana zrobi wszystko, aby zdążyć.

Rozliczenie zrealizowanych prac remontowo-budowlanych

Sposób rozliczenia z wykonawcą jest niezwykle ważny. Z Przemysławem Anteckim możemy się rozliczyć na podstawie faktur. Pamiętajmy, że ekipa budowlana wymaga najczęściej wpłaty jednej zaliczki. W ten sposób chroni się przed nieuczciwymi zleceniodawcami.

Ustalając jasne reguły, unikniemy przykrych zgrzytów podczas współpracy z fachowcami. Musimy wiedzieć, komu powierzamy remont swojego domu. Dlatego koniecznie poprośmy o referencje. Współpracując z ekipą, bądźmy stanowczy i trzymajmy się ustalonego wcześniej planu. Bądźmy pewni siebie, ale jednocześnie nie podważajmy kompetencji wykonawcy. Postarajmy się, aby ustalony plan działań zawierał jak najwięcej szczegółów. Wtedy sprawnie potoczą się wszystkie prace.

Opracowanie:

Przemysław Antecki

Lisewo 55

  • tel. 725 867 241

Podziel się