Materiał Partnera Jak stworzyć trwałą posadzkę przemysłową?

Jak stworzyć trwałą posadzkę przemysłową?

Postanowiłeś, że w Twoim nowym magazynie będzie posadzka przemysłowa zacierana mechanicznie. Zleciłeś zadanie jej wykonania odpowiedniej firmie, przyszedł czas na odbiór. Nie wiesz jednak, czy wykonane przez dane przedsiębiorstwo posadzki to podłoga na długie lata eksploatacji. Nie masz wiedzy, a chciałbyś ją zdobyć, aby nie dać się nadziać na żadne oszustwo? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Trwałość zależy od doboru materiałów do stworzenia posadzki przemysłowej

Pierwszym i podstawowym elementem, który determinuje trwałość posadzki przemysłowej jest oczywiście dobór materiałów do jej wykonania. To jednak nie wszystko, przedsiębiorstwo zajmujące się wykonaniem posadzki przemysłowej musi pamiętać o odpowiedniej termoizolacji i izolacji akustycznej. Wszystko dlatego, że po powierzchni prawdopodobnie będą jeździć maszyny o sporych obciążeniach, posadzka może być w chłodni, albo w pomieszczeniu, gdzie każdego dnia będą odbywały się głośne prace. Jak więc powinna być wykonana betonowa posadzka przemysłowa? Z kilku podstawowych warstw, od których będzie zależeć jakość posadzki przemysłowej.

Pierwsza warstwa to żwir lub piasek, czyli odpowiednio zagęszczone podłoże. Jeżeli posadzka ma zostać wykonana na gołym gruncie. Takie podłoże będzie mieć około 20-30 centymetrów grubości. Następna warstwa to beton podkładowy, później układa się izolację przecwwilgociową - będzie ona wykonana z materiałów bitumicznych. Każda wysokiej jakości posadzka zacierana mechanicznie zostanie wykonana w takiej kolejności. Oczywiście należy pamiętać, aby użyte do jej wykonania materiały były najwyższej jakości. Tylko wtedy można mieć pewność trwałości i braku problemów przez lata. Oczywiście przy odpowiedniej eksploatacji, która również jest niezwykle ważna.

Postaw na profesjonalistów w tworzeniu posadzek przemysłowych

Niezwykle ważny aspekt, który może zaważyć o odpowiednim wykonaniu każdej warstwy posadzki przemysłowej, czyli firma, która się tym zajmie. Od razu możemy powiedzieć o jednej, która spełni Twoje wszelkie oczekiwania, będzie to Pinta - przedsiębiorstwo istniejące od lat. O czym jednak powinieneś pamiętać, kiedy decydujesz się postawić na jedną z firm? Oczywiście o sprawdzeniu doświadczenia samego przedsiębiorstwa, ale również pracowników tam pracujących. Dowiedz się, z jakich materiałów korzystają tworząc posadzki przemysłowe, a także postaw na firmę, która nie boi się pokazać swoich poprzednich realizacji. To jednak nie wszystko, zwróć także uwagę na opinie klientów, jeśli w dużej mierze są pozytywne, prawdopodobnie będzie to dobry wybór!

Opracowanie:

Posadzki Pinta Wylewki betonowe, przemysłowe DST

Czechowice-Dziedzice , ks. Barabasza 23 lok. 30

Podziel się