Artykuł sponsorowany Jak sprawić, by mała łazienka wyglądała na większą?

Jak sprawić, by mała łazienka wyglądała na większą?

Choć łazienka jest pomieszczeniem, w którym przebywamy stosunkowo rzadko w ciągu dnia, to jeśli będzie zbyt mała korzystanie z niej stanie się dość uciążliwe. Na niewielki metraż niewiele da się poradzić, poza starannym wyborem wyposażenia oraz jego strategicznym jego rozmieszczeniem. Możemy jednak popracować nieco nad optycznym powiększeniem łazienki. Podstawową kwestią będzie wtedy wybór odpowiednich płytek.

Jakie płytki do małej łazienki?

Wybór płytek ściennych i podłogowych to pierwsza rzecz, o której powinniśmy pomyśleć urządzając łazienkę, zarówno tę dużą, jak i malutką. Jeśli nasza łazienka należy do tej drugiej kategorii, najodpowiedniejszym wyborem będą płytki o jasnej kolorystyce. Nie muszą być białe, wielu osobom czysta biel kojarzy się ze sterylnymi laboratoriami, trudno w tak urządzonym pomieszczeniu poczuć się komfortowo. Bardzo popularne są obecnie płytki w kolorach delikatnego beżu, wanilii czy pastelowego błękitu. Dlaczego warto wybrać akurat takie barwy, a unikać ciemniejszych? Ponieważ wywołują one wrażenie, że ściany i podłoga znajdują się dalej od siebie, podczas gdy ciemne kolory optycznie zacieśniają wnętrze. Podobną zasadę można łatwo zaobserwować w przypadku ubrań – ciemne wyszczuplają. W związku z tym jeśli chcemy uniknąć efektu tłoczących się w naszym kierunku ścian, starajmy się maksymalnie je rozjaśnić wnętrze. Ma to szczególne znaczenie w przypadku łazienek pozbawionych okien.

Siła detalu

Kolor płytek to nie wszystko. -Jeśli chcemy maksymalnie powiększy optycznie dostępną przestrzeń, powinniśmy postawić na płytki gładkie, ewentualnie dekorowane bardzo subtelnymi wzorami – radzi specjalista z firmy Domeko. Warto również zwrócić uwagę na fugi – aby uniknąć rzucających się w oczy kontrastów, najlepiej wykonać fugi w tym samym kolorze, co płytki.

Wielkość płytek

Duży rozmiar płytek ściennych i podłogowych jest istotny z dwóch powodów: po pierwsze montaż płytek o dużej powierzchni jest szybki, łatwiejszy, a przez to tańszy. Po drugie – duże płytki to kolejny czynnik wpływający na nasze postrzeganie wnętrza. Im większe płytki, tym mniej fug, a im mniej fug, tym łazienka wydaje się większa.

Lustra

Łazienka nie może obyć się bez lustra, jednak poza swoją zwykłą funkcją użytkową może nam ono posłużyć również do wykonania ciekawej sztuczki, której skutkiem będzie wizualne powiększenie pomieszczenia. Wystarczy, że na dwóch stykających się ze sobą ścianach zamontujemy również stykające się ze sobą tafle luster – im większa będzie ich powierzchnia, tym lepszy efekt uzyskamy. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas