Materiał Partnera Jak rozpoznać dobrego glazurnika?

Jak rozpoznać dobrego glazurnika?

Czy znów czeka nas remont mieszkania i domu? Jak znaleźć fachowców, którzy znają się na swojej pracy? Jak znaleźć glazurnika, który bez problemów położy nam okładzinę z płytek ceramicznych i wykona tę pracę w konkurencyjnej cenie? Dlaczego warto zaufać polecanym specjalistom, którzy wyrobili sobie renomę w mieście? Dlaczego od ich pracy tak wiele zależy? O co ich pytać, by sprawdzić, czy naprawdę znają się na swojej pracy, czy tylko udają fachowców, którymi w rzeczywistości nie są? Jak nie dać się oszukać i jak pilnować postępów prac? Dlaczego płacić za wykonane zlecenie, a nie za godziny pracy? To bardzo wiele pytań, na które z pewnością warto znać odpowiedź. Zastanówmy się nad nimi przez chwilę i dajmy sobie czas na zgłębienie tej wiedzy, by nie mieć problemów z wyborem właściwego glazurnika.

Polecany specjalista glazurnik

Doskonałym sposobem na znalezienie odpowiedniego fachowca glazurnika jest pytanie o opinie rodziny, znajomych, przyjaciół, a nawet sąsiadów, którzy niedawno wykonywali remont. Nie zawsze jednak możemy na nic liczyć czy to z powodu zaniechania przez nich prac remontowych, czy też z powodu odległości, która dzieli nas np. od pozostałych członków rodziny. Jak więc znaleźć specjalistę, który zna się na swoim fachu jak nikt inny?

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie dobrego glazurnika jest poszukiwanie takich informacji w sieci. Oglądanie stron internetowych samych fachowców, zapoznanie się ze zrealizowanymi przez nich remontami oraz poznanie opinii odbiorców, którzy chętnie wypowiadają się na temat ich wsparcia, jest cenne. Z drugiej strony czy rzeczywiście opłaca się wierzyć opiniom wystawianym na osobistych, firmowych stronach wykonawców, którzy z łatwością mogą ingerować we wpisy na własnych stronach? Jak mówią specjaliści od budowy i remontów z firmy Astana z Warszawy z tego też powodu doskonałym miejscem na poznanie opinii o danym specjaliście są fora internetowe, fora budowlane, regionalne i miejskie, portale dla budowlańców i ich klientów. Te niezależne media, które pozwalają w sposób błyskawiczny zorientować się, kto w rzeczywistości jest polecanym fachowcem, a komu lepiej nie ufać.

Kolejnym doskonałym sposobem na ustalenie wiarygodności danego glazurnika jest zasięgnięcie opinii sprzedawców, u których zaopatrujemy się w kafelki. Oni także zbierają informacje na temat najlepszych i polecanych fachowców. Z wieloma utrzymują przyjacielskie stosunki i wielu mogą nam polecić. Wiedzą doskonale, kto robi w mieście dobrą robotę, a komu lepiej nie powierzać trudnych zadań. Kto fachowo wykonuje remont domów, lub wykańcza domy pod klucz.

Na co zwracać uwagę już podczas prac glazurniczych?

Po pierwsze powinniśmy obserwować, jak wynajęty przez nas glazurnik podchodzi do swoich zadań. Jak przygotowuje powierzchnię pod kafelki, jak planuje położenie płytek i przygotowuje zaprawy klejowe i jak planuje spoiny pod fugowanie? W miarę możliwości dopytać i nie bać się pytać.

Każde z tych zadań jest istotne, nie może zostać wykonane po łebkach i musi być precyzyjne. W innym wypadku otrzymamy nie tylko bubel, ale i stracimy pewnie cały zapas materiału, który pieczołowicie wybieraliśmy i zabezpieczaliśmy przed zniszczeniem. Na który wydaliśmy sporo pieniędzy.

Opracowanie:

Astana Jacek Janczkowski

Warszawa , Drewnowskiego 34 lok. 2

Podziel się