Artykuł sponsorowany Jak przygotować podłoże pod montaż paneli podłogowych?

Jak przygotować podłoże pod montaż paneli podłogowych?

Rynkowa oferta paneli podłogowych jest niezwykle szeroka. Podłogi dostępne są w różnych wzorach, kolorach i klasach ścieralności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre typy paneli są bardzo łatwe do ułożenia, inne wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Czy układanie paneli pozostaje w zasięgu każdego z nas? Czy nawet początkująca „złota rączka” poradzi sobie z tym wyzwaniem?

Montaż paneli podłogowych – dla każdego?

Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadzają do swoich ofert specjalne modele paneli z wpustami. Ich montaż jest niezwykle intuicyjny – kolejne panele łączy się na zwykły zatrzask bez użycia żadnych materiałów spajających i narzędzi. Wystarczy przestrzegać kilku zasad zawartych w instrukcji, aby w krótkim czasie cieszyć się nową podłogą.
O wiele większym problemem niż montaż paneli jest prawidłowe przygotowanie podłoża.

Kompleksowy remont wnętrza

  • Świeżo remontowane wnętrza

Pierwszym etapem prac jest dokładne przygotowanie podłoża. Warunkiem położenia paneli jest prawidłowo wykonana wylewka oraz zakończenie prac wykończeniowych na ścianach i suficie. W zakres tych prac wchodzą: gruntowanie ścian, położenie tynku oraz pozbycie się nierówności.
Układając panele w odremontowanym pomieszczeniu, warto wcześniej nanieść białą farbę podkładową na sufit i ściany – to zabezpieczenie przed ewentualnym zniszczeniem okładziny.

  • Warstwa izolacyjna

Kiedy wszystkie prace tynkarsko-malarskie zostały zakończone, można przejść do przygotowania podłoża. Dość częstym zaleceniem producentów jest wyłożenie warstwy izolacyjnej na wylewkę, dzięki czemu podłoga będzie cieplejsza, a straty cieplne w pomieszczeniu – niższe.

  • Posadzka

Wyrównanie posadzki, wypełnienie wszystkich bruzd i dokładne odkurzenie, to czynności, których przeprowadzenie gwarantuje wysoką jakość montażu. Do wyrównania posadzki można użyć elektronarzędzi lub papieru ściernego. Wszelkie ubytki należy wypełnić zaprawką betonową.
Kolejnym etapem jest wyłożenie posadzki specjalny podkładem (korkiem, folią lub filcem), a następnie zastosowanie warstwy akustycznej w postaci pianki polipropylenowej.
Jeżeli czynności przygotowawcze zostaną przeprowadzone w sposób nieprawidłowy, panele mogą wyginać się, odstawać i łączyć się ze sobą w sposób nieregularny. Biorąc pod uwagę dużą precyzję prac i możliwości pomyłki, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej ekipy, takiej jak firma remontowa Przemysław Sadowski. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zmarnujemy panele wskutek nieprawidłowego przygotowania podłoża pod dalsze prace. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mają doświadczenia w tego typu pracach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas