Materiał Partnera Jak przeprowadzić remont mieszkania?

Jak przeprowadzić remont mieszkania?

Czasami mieszkanie wymaga odświeżenia i wtedy zaczynają się rozmyślania o remoncie. Chęć zmiany wystroju lub konieczność modernizacji wnętrza wymaga sporych nakładów czasu i pieniędzy. W zależności od tego czy planujesz gruntowny remont czy tylko lekką zmianę wystroju i pomalowanie ścian, potrzebna Ci będzie dobra organizacja pracy, aby szybko uporać się z zadaniem.

Remont mieszkania – samodzielnie czy z ekipą?

Wile osób szukając oszczędności decyduje się na samodzielne przeprowadzenie remontu. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że posiadasz chociaż podstawowe umiejętności i orientujesz się w materiałach budowlanych. Pomalowanie ścian można przeprowadzić samodzielnie, jednak, jeżeli planujesz wymianę podłóg oraz glazury w łazienkach, niezbędna może okazać się pomoc specjalistów. Ekipa remontowa nie tylko doradzi w najlepszych rozwiązaniach, ale także pozwoli uporać się z remontem znacznie szybciej niż jak miałbyś go przeprowadzać samodzielnie. Firmy takie jak Ptb Adrian Depka specjalizują się w gruntownych remontach mieszkań, dlatego warto zdać się na ich doświadczenie i powierzyć im swoje lokum.

Dobry plan pracy

Planując remont musisz wziąć pod uwagę to, że w tym czasie w domu będą także inni domownicy. Warto więc prace przeprowadzać etapowo, aby jednocześnie nie wykluczyć z użytku wszystkich pomieszczeń. Najlepiej na koniec zostawić łazienkę, gdyż w trakcie trwania remontu będzie ona w stałym użytku, żeby wypłukać pędzle czy inne narzędzia. Dodatkowo zaplanuj kolejne etapy, aby ułatwić sobie organizację pracy i zaoszczędzić na kosztach:

  • Zaplanuj, co chcesz zmienić - nie zawsze gruntowny remont jest konieczny, czasami wystarczy tylko wymiana ścian i podłóg, aby nadać wnętrzu świeżości.
  • Ustal budżet – z góry ustalona granica pozwoli Ci zaplanować prace i zrezygnować z tych, które akurat nie są tak pilne.
  • Kup materiały z wyprzedzeniem – jeżeli przygotowujesz się do remontu, to już wcześniej rozglądaj się w ofercie sklepów. W ten sposób możesz trafić na promocje, które ograniczą Twoje wydatki.
  • Zorganizuj sobie czas – remont to zadanie czasochłonne, dlatego warto mu poświęcić większość dnia. Drobne majsterkowanie po pracy może sprawić, że remont się będzie przeciągał i utrudniał życie pozostałym domownikom.
  • Jeżeli nie masz czasu ani umiejętności, lepiej od razu zdecydować się na ekipę remontową. Wcale nie oznacza to, że musisz przez to wydać fortunę, gdyż takie firmy często stosują indywidualną wycenę i potrafią tak się zorganizować, aby nie przekroczyć ustalonego przez Ciebie budżetu.

Opracowanie:

Ptb Adrian Depka

Dylągówka 329

Podziel się