Artykuł sponsorowany Jak przebiega typowy montaż schodów wewnętrznych?

Jak przebiega typowy montaż schodów wewnętrznych?

Prawidłowy montaż schodów bezpośrednio wpływa na komfort ich użytkowników oraz bezpieczeństwo. Niestety czasem przy budowie zostają popełnione błędy, które przekładają się na problemy podczas użytkowania na co dzień. Źle wykonane schody pogarszają odbiór estetyczny wnętrz. Warto zlecić montaż doświadczonym firmom, które dbają o jakość wykonywanych zadań. Jak przebiega typowy montaż takich powierzchni?

Jak montować schody wewnętrzne?

Sposób montażu schodów wewnętrznych zależy bezpośrednio od ich rodzaju. W przypadku schodów betonowych stopnie układane są na warstwie półsuchego betonu o grubości ok. 10 – 15 cm od dołu, kolejno jeden na drugim z zakładką 1 cm. Takie powierzchnie wymagają sporego nakładu czasu, aby uzyskać pożądany efekt. Wykonując je, należy najpierw zalać strop, z którego wyprowadzone są pręty, żeby później połączyć je ze zbrojeniem płyty schodowej. W takim montażu duże znaczenie ma czas oczekiwania między kolejnymi etapami prac. Wylany strop musi mieć pożądaną wytrzymałość, aby następnie deskować schody i zalać konstrukcję betonem. Taki montaż schodów sprawia, że cała ich konstrukcja będzie bezpieczna i użyteczna.

Schody na konstrukcji stalowej – jak montować?

Gotowe elementy schodów stalowych wytwarzane są przed producenta schodów Gromotka i dostarczane na plac budowy. Moduły są następnie montowane na miejscu przez wykwalifikowanych pracowników. Poszczególne elementy przytwierdza się do ścian i posadzek na dwóch kondygnacjach. Dzięki temu gotowa konstrukcja jest stabilna i trwała – nie ugina się i nie drga w trakcie schodzenia oraz wchodzenia. Sam montaż takich schodów trwa jeden dzień. W przypadku schodów samonośnych konstrukcja osadzana jest na poziomie piętra i na podeście. Każdy stopień jest podporą dla następnego, dzięki czemu można zrezygnować z dodatkowej podstawy.

Montaż schodów – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Wchodzenie oraz schodzenie po schodach to czynność, która wykonywana jest praktycznie każdego dnia. Prawidłowy montaż schodów to jednak bardziej złożony proces, który trzeba zlecić profesjonalistom. Odpowiednio wykonana konstrukcja wpływa na bezpieczeństwo i potrzeby użytkowników. Specjaliści przed przystąpieniem do prac, omawiają z Klientem wszystkie kwestie i zbierają niezbędne wymiary.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas