Materiał Partnera Jak przebiega krok po kroku budowa domu pod klucz?

Jak przebiega krok po kroku budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz daje możliwość ukończenia inwestycji w stosunkowo krótkim czasie. Wynika to m.in. z braku konieczności poszukiwania wielu ekip odpowiedzialnych za realizację konkretnych etapów przedsięwzięcia. Inwestor przeważnie po zaledwie kilku miesiącach jest w stanie wprowadzić się do umeblowanego już domu, który jest skonstruowany i wykończony zgodnie z jego preferencjami. Jak wygląda taka budowa?

Czy budowa pod klucz obejmuje też prace ziemne?

Trudno wyobrazić sobie wzniesienie domu jednorodzinnego bez przeprowadzania robót ziemnych. Niwelacja terenu, niekiedy nawet wymiana gruntu, wykopy – to podstawowe prace, jakie należy wykonać przy tego typu inwestycjach. Do ich realizacji wykorzystuje się najczęściej koparkoładowarkę. Należy zatem zwrócić uwagę, czy firma oferująca budowę pod klucz dysponuje ciężkim sprzętem. W ten sposób roboty ziemne zostaną ukończone nie tylko we właściwy sposób, ale też w krótkim czasie.

Szczególnie jest to zauważalne przy tworzeniu wykopów. Są one kluczowe przy wykonaniu fundamentów domu jednorodzinnego. Przygotowanie wykopów metodą manualną znacząco wydłuża cały proces, wpływając także na ostateczny termin odbioru gotowego do użytku budynku. Z tego względu firma Modernis wykorzystuje przy budowie pod klucz wyłącznie profesjonalny i przeznaczony do poszczególnych prac sprzęt. Usługi w tym zakresie obejmują zatem wspomniane prace ziemne. Jak wyglądają dalsze etapy inwestycji po przygotowaniu działki budowlanej?

Etapy konstruowania domu w systemie budowy pod klucz

Na wyrównanym terenie w uprzednio wykonanych wykopach przygotowuje się fundamenty, które stanowią podporę całego budynku. Następnie układane są jego ściany – najczęściej inwestorzy decydują się na murowanie bloczków betonowych. Wznoszenie ścian nośnych to etap, w którym układane są również nadproża i stropy. W ten sposób dom konstruowany jest do stanu surowego otwartego. Ten etap prac przy budowie pod klucz poprzedzony jest jednak najczęściej wykonaniem poszczególnych instalacji doprowadzających wodę, prąd czy gaz do obiektu.

Ważną częścią prac jest również montaż więźby dachowej, a następnie ułożenie pokrycia. W tak przygotowanym budynku umieszcza się elementy stolarki otworowej: okna i drzwi. Następnie ściany są docieplane i tynkowane. Dom w tzw. stanie deweloperskim przy budowie pod klucz jest również wykańczany. Oznacza to malowanie jego elewacji, ale i ścian wewnętrznych, układanie podłóg, biały montaż, a nawet umeblowanie pomieszczeń. Fachowcy zadbają także o przygotowanie oświetlenia, oddając klientowi budynek gotowy do użytkowania i spełniający pod tym kątem wszystkie obowiązujące normy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas