Artykuł sponsorowany Jak prowadzić inwestycję budowy domu przy ograniczonych kosztach?

Jak prowadzić inwestycję budowy domu przy ograniczonych kosztach?

Marzenie o wybudowaniu domy jednorodzinnego, spełnia obecnie tysiące Polaków. Niektórzy decydują się na zaciągnięcie sporych kredytów. Inni zaś starają się postawić budynek z własnych nagromadzonych środków finansowych. Niekiedy jednak samo prowadzenie inwestycji przebiega przy ograniczonych kosztach. Czy w takiej sytuacji warto budować dom? Odpowiedź brzmi: tak! Należy wiedzieć jednak, jak to zrobić!

Pomoc udzielą Ci specjaliści!

Dzisiaj najlepsze firmy ogólnobudowlane, które w dużej mierze zajmują się kosztorysowaniem budów, pozwolą Ci uzyskać informacje na temat tego, jak taniej zbudować dom przy ograniczonym budżecie. Czasem warto również korzystać z opinii architektów oraz rzeczoznawców. Pamiętać należy bowiem o tym, że nie każda inwestycja wznoszenia obiektu jednorodzinnego zamyka się w przeciągu kilku miesięcy, czy nawet jednego roku. Wielokrotnie budowa polega na wykonaniu stanu surowego zamkniętego – półmetku inwestycji – co pozwala w późniejszym czasie wykańczać wnętrza nawet w bardzo wolnym procesie, dostosowanym do potrzeb oraz finansów.

Inwestycję budowy domu jednorodzinnego warto podjąć zatem ze specjalistami G&A System Corporation, która specjalizuje się w budownictwie komercyjnym, przemysłowym, publicznym, a także mieszkaniowym, inspirując swoich inwestorów i zapewniając im 100% zadowolenie, również poprzez optymalizacje kosztorysów! (Firma zapewnia również usługi w zakresie hurtowej sprzedaży odzieży używanej najwyższej jakości).

Setki sposób na optymalizację kosztów

Prowadzenie budowy domu przy ograniczonych kosztach opiera się między innymi o stosowanie takich materiałów budowlanych oraz metodologii wznoszenia, które nie będą wymagały olbrzymich nakładów finansowych, lub które pozwolą je pokrywać w dłuższym procesie, rozłożonym w czasie nawet na kilka lat. Warto wiedzieć zatem, że znaczną oszczędnością może być stawianie na technologie prefabrykacyjne, a także te oparte o lżejsze konstrukcje. Mowa o charakterystycznej dla budownictwa „skandynawskiego” więźbie dachowej, idealnej dla ultralekkich blachodachówek. Mniej skomplikowana bryła obiektu, to również spora optymalizacja… Niższych kosztów, warto zatem doszukiwać się w samej konstrukcji oraz projekcie. Pamiętaj przy tym, że nigdy nie należy rezygnować z technologii proekologicznych – np. kominy wentylacyjne mechaniczne, dla rekuperatorów odzysku ciepła – a także z wysokiej jakości surowców budulcowych.

Stan surowy zamknięty – dostosuj tempo budowy domu!

Przy budowie domu jednorodzinnego „spieszyć” powinno się tylko i wyłącznie do momentu wzniesienie obiektu do stanu surowego zamkniętego. Mowa o inwestycji na etapie, w którym posiada ona wszystkie ściany, wylewki podłogowe, a także otwory okienne i drzwiowe z zamontowanymi już oknami oraz drzwiami. Istotnym jest również dach oraz wentylacja. Taką inwestycję można prowadzić w dalszej kolejności po zimie, lub po uzyskaniu odpowiednich środków finansowych. Niekiedy warto zdecydować się na częściowe wykończenie jednego poziomu – np. salonu, sypialni, kuchni i łazienki – pozostawiając inne przestrzenie – w tym poddasze – do późniejszej realizacji. Wymaga to jednak wykonania wszelkich prac związanych z przygotowaniem sieci elektrycznej, wodnokanalizacyjnej, teletechnicznej, oraz grzewczej. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas