Materiał Partnera Jak powinien wyglądać profesjonalny serwis klimatyzacji?

Jak powinien wyglądać profesjonalny serwis klimatyzacji?

Zainstalowanie klimatyzacji w budynku mieszkalnym lub użytkowym jest traktowane jako niezbędna inwestycja w komfort użytkowania obiektu. Utrzymywanie optymalnej temperatury pozwala na zachowanie dobrego samopoczucia, wydajną pracę, regenerujący sen i odpoczynek nawet podczas największych letnich upałów. Prawidłowe funkcjonowanie klimatyzatorów oraz ich żywotność zależą jednak od tego, czy są utrzymywane we właściwym stanie technicznym.

Dlaczego serwisowanie klimatyzacji jest tak ważne?

Klimatyzacja daje możliwość regulowania temperatury wewnątrz pomieszczeń niemal niezależnie od panujących na zewnątrz temperatur. W sytuacji, gdy system nie będzie właściwie konserwowany i poddawany regularnym przeglądom, urządzenia mogą nie tylko odmówić posłuszeństwa, ale też stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, ponieważ w układach tego typu ze względu na gromadzenie się wilgoci panują wymarzone warunki do rozwoju bakterii, a także grzybów pleśniowych. Niesprawna klimatyzacja to również wysokie wydatki wynikające ze wzrostu zapotrzebowania na prąd. Brak odpowiednich zabiegów oznacza ponadto stopniowe pogarszanie się wydajności chłodzenia oraz narastające problemy ze stanem poszczególnych podzespołów. Sposobem na zabezpieczenie się przed kłopotami będzie korzystanie z dobrego serwisu klimatyzacji., W Gdańsku jak również na terenie województwa pomorskiego usługi na najwyższym poziomie świadczy firma ASCOKLIMA1.

Jakie czynności wykonuje się podczas serwisu klimatyzacji?

Profesjonalny serwis klimatyzacji oznacza kompleksowe dbanie o stan techniczny urządzeń, a także stworzenie optymalnych warunków do ich działania. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników największe znaczenie będą miały staranne czyszczenie i dezynfekcja całego układu. W grę wchodzą zarówno wymienniki ciepła, jak i przewody oraz kanały rozprowadzające powietrze. Umożliwi to pozbycie się grzybów, pleśni oraz bakterii. Istotna będzie również kontrola wydajności pracy, która pozwoli na ustalenie rodzaju niedomagania i jego przyczyny, a także podjęcie odpowiednich działań np. uzupełnienie poziomu czynnika chłodniczego, wymianę uszczelnień czy sprawdzenie funkcjonowania systemu odprowadzania kondensatu. Z reguły dokładnie weryfikuje się też stan sprężarki, instalacji elektrycznej oraz działanie elektroniki.

Warto pamiętać, że obsługa klimatyzacji wymaga posiadania odpowiednich uprawnień i wiedzy fachowej, trzeba ją więc zlecić wyspecjalizowanej firmie. Dobrym wyborem będzie ASCOKLIMA1, która oferuje nie tylko serwis klimatyzacji, ale również montaż i sprzedaż urządzeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas