Materiał Partnera Jak postępować w przypadku awarii instalacji elektrycznej?

Jak postępować w przypadku awarii instalacji elektrycznej?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez możliwości korzystania z prądu. Jest nam niezbędny do życia – podobnie jak woda. Niestety jednak awarie elektryczne nie należą do rzadkości. Wbrew pozorom nie zdarzają się one jedynie w przypadku starszych sieci elektrycznych. Co robić, gdy pojawi się problem z prądem? Czy można go samodzielnie usunąć? Dowiedz się!

Nie naprawiaj samodzielnie – zadzwoń po fachowca

Naprawa usterek w instalacji elektrycznej na własną rękę zawsze jest złym pomysłem. Absolutnie nie należy się tego podejmować – zwłaszcza w sytuacji, gdy przyczyna awarii jest nieznana. W takim przypadku samodzielne próby napraw mogą doprowadzić nawet do śmierci. Najbezpieczniej więc od razu wezwać fachowców np. z firmy Instalatorstwo elektryczne Fabian Wycikowski. To rozsądne wyjście, ponieważ wystarczy opisać specjaliście powstałą awarię, ten przyjedzie na miejsce, a następnie bezpiecznie i profesjonalnie usunie problem.

Dlaczego najczęściej dochodzi do awarii w instalacjach elektrycznych?

Zdecydowanie najczęściej za awarie, a dokładniej zwarcia elektryczne, odpowiedzialne są zepsute sprzęty, które podłączone do prądu mogą powodować nagłe zmniejszenie rezystancji obwodu elektrycznego. W takiej sytuacji dochodzi do wybicia bezpieczników i braku możliwości korzystania z elektryczności. Winowajcami zwykle są przedłużacze, płyty indukcyjne czy niskiej jakości żarówki. Nierzadko przyczyną jest też mechaniczne uszkodzenie przewodu, o której nietrudno podczas przeprowadzania prac remontowych.

Należy również wiedzieć, że awarie w instalacjach elektrycznych mogą być spowodowane także większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Jeśli to jest przyczyną, to zaleca się wymianę całej instalacji elektrycznej. W niektórych przypadkach powodem usterki mogą być błędy popełnione w czasie montażu sieci. Niezależnie jednak od przyczyny, gdy dojdzie do nieprawidłowości w działaniu sieci, należy od razu odłączyć źródło zasilania i zadzwonić po doświadczonego elektryka.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas