Materiał Partnera Jak odświeżyć wygląd elewacji starego domu?

Jak odświeżyć wygląd elewacji starego domu?

Zakup domu jednorodzinnego z rynku wtórnego to bardzo ciekawa pod kątem ekonomicznym alternatywa dla budowy nowego obiektu. I choć atrakcyjne ceny przyciągają coraz większą rzeszę zainteresowanych, to warto pamiętać o tym, iż najprawdopodobniej przyjdzie zmierzyć nam się z koniecznością wykonania remontu. Bardzo często dotyczy on elewacji. Na jakie materiały wykończeniowe warto postawić, aby przywrócić jej dawny blask?

Co na elewację?


Poszukując materiałów wykończeniowych na elewację, trzeba wziąć pod uwagę czynniki związane z ich ceną, trwałością oraz estetyką. Oczywiście znalezienie produktu, który łączyłby sobie wszystkie te cechy w sposób optymalny, jest wręcz niemożliwe. Inwestorzy mogą obecnie zetknąć się z bardzo szeroką ofertą asortymentową. Niemniej jednak wciąż największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne tynki. Rozwiązanie to stanowi gwarancję dobrego stosunku ceny do jakości, odporności na wpływ warunków atmosferycznych oraz szybkiego montażu. Tynki produkowane są również w wielu kolorach, co znacząco sprzyja indywidualnej aranżacji.
Dla podkreślenia oryginalności swojego stylu warto także zwrócić uwagę na produkty specjalistyczne. Mowa tutaj m.in. o odciskanych z matryc silikonowych tynkach drewnopodobnych, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie całej koncepcji estetycznej. Wykończona w ten sposób elewacja nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych, a jej czyszczenie jest proste i ogranicza się do wykorzystania myjki wysokociśnieniowej. Na elewacjach domów jednorodzinnych wciąż znaleźć można także płytki klinkierowe, kamień naturalny i syntetyczny lub nawet elementy stalowe. Jednakże czy remont elewacji dotyczy jedynie ścian?

Co obejmuje remont elewacji?


Warto zaznaczyć, iż prace związane z remontem elewacji nie dotyczą jedynie estetycznego wykończenia największych jej elementów, czyli ścian. Zadbać trzeba także o wszystkie pozostałe detale. Mowa tutaj m.in. o rurach spustowych systemu rynnowego, które dawniej produkowane były w wersji ocynkowanej. I choć pod względem wytrzymałościowym materiałowi temu nie da się zarzucić wiele, to tego samego nie da się powiedzieć o estetyce. Ich wymiana zazwyczaj okazuje się konieczna, ponieważ są to elementy mocno się wyróżniające, a ich ewentualne niedopasowanie do koloru elewacji, zrujnuje cały efekt. Wymianie muszą zostać poddane także parapety zewnętrzne. W tym przypadku najlepiej skorzystać z gotowych rozwiązań, które proponują najlepsi producenci.

Aby ograniczyć wydatki, można się również zdecydować na wykonanie standardowej obróbki blacharskiej, aczkolwiek dość problematyczne może okazać się tutaj zdobycie denek, gdyż mówimy tutaj o rozwiązaniu niesystemowym. Żeby remont przebiegał jak najsprawniej, wypada też zadbać o powierzenie wykonawstwa doświadczonym specjalistom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Letar Remonty dachy elewacje, która dzięki umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny od lat gwarantuje swoim klientom atrakcyjne ceny i miłą atmosferę współpracy. Wszyscy zainteresowani mogą także liczyć na doradztwo techniczne w zakresie wyboru najlepszych materiałów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas