
Jak naprawić izolację cieplną domu?
Budowa i remontSzczelna izolacja cieplna zapewnia komfort termiczny wszystkim domownikom. Utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku to przy okazji mniejsze rachunki za prąd elektryczny. To właśnie dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów z izolacją najlepiej podjąć natychmiastowe działania. Dowiedz się, jak wygląda naprawa izolacji termicznej domu oraz komu zlecić taką usługę.
Najczęstsze problemy z izolacją termiczną
Powodów nieprawidłowo działającej izolacji termicznej domu jest wiele. Często wynika to po prostu z niewłaściwego montażu. Dlatego decydując się na taką inwestycję, najlepiej wybierać usługi sprawdzonych fachowców, którzy zadbają o każdy najmniejszy szczegół.
Niedbale wykonana izolacja może skutkować powstawaniem mostków termicznych, a co za tym idzie – strat ciepła. Co więcej, jej żywotność oraz niezawodność pozostawiają wiele do życzenia. To przyczynia się z kolei do niepotrzebnych wydatków przeznaczonych na konserwację czy naprawę izolacji.
Kolejną przyczyną problemów z izolacją domów może być działalność zwierząt. Jednym z większych szkodników są kuny, które uwielbiają zadomawiać się na poddaszach budynków. Ich obecność to prawdziwa udręka dla domowników. Gryzonie tworzą korytarze i legowiska w warstwach wełny, przyczyniając się do niszczenia izolacji.
Jak wybrać najlepszy serwis, który zajmie się Twoją izolacją?
Odczuwasz skutki nieszczelnej izolacji w Twoim domu? Czas najwyższy skorzystać z porad specjalistów, którzy ocenią stan ocieplenia budynku i zaproponują możliwości jego poprawy. W montażu oraz naprawie izolacji cieplnej różnego rodzaju obiektów specjalizuje się firma Wotherm z Rzeszowa.
Naprawa izolacji najczęściej polega na wyeliminowaniu szczelin w ociepleniu poprzez uzupełnienie ubytków odpowiednim materiałem. Szczególnie ciekawą propozycją jest wdmuchiwanie celulozy, która nie tylko skutecznie uszczelni izolację, ale przy okazji będzie stanowiła zabezpieczenie przed kunami.
Proces docieplania budynku poprzedzany jest badaniem stanu izolacji za pomocą sprzętu termowizyjnego. Za jego pomocą firma określi, gdzie występują szczeliny oraz jak wpływają one na całą termoizolację. Pozwala to na dopasowanie materiałów oraz metod naprawy izolacji w taki sposób, aby efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący.
Po uszczelnieniu izolacji czas na wprowadzenie ostatecznych poprawek estetycznych ścian oraz poddasza. Prace naprawcze kończą się ponowną oceną stanu izolacyjności poszczególnych przegród, aby upewnić się, czy naprawa została wykonana poprawnie.