Artykuł sponsorowany Jak działają przypodłogowo-sufitowe klimatyzatory komercyjne?

Jak działają przypodłogowo-sufitowe klimatyzatory komercyjne?

Dziś trudno wyobrazić sobie biurowiec bez klimatyzatorów. Takie urządzenia zapewniają komfort przez cały rok, a szczególnie w okresie letnich upałów. Na rynku występuje wiele urządzeń chłodzących, ale tylko niektóre z nich szczególnie nadają się do użytku komercyjnego. Do polecanych modeli zaliczają się klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe. Co warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka klimatyzatorów przypodłogowo-sufitowych

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe zostały stworzone głównie z myślą o pomieszczeniach wielkopowierzchniowych (np. powyżej 150 m2) i takich użytkowanych przez wiele osób jednocześnie. Można je montować w zasadzie w dowolnym miejscu, co stwarza spore możliwości w zakresie aranżacji wnętrza. Jednostki wewnętrzne można spokojnie umieszczać na ścianie, na podłodze i pod sufitem.

Jeśli chodzi o funkcjonalność klimatyzatorów przypodłogowo-sufitowych, to podobnie jak w przypadku innych tego typu urządzeń, wiele zależy od producenta i konkretnego modelu. Wiele z nich jest wyposażonych w takie opcje, jak tryb cichej pracy, tryb intensywnego nawiewu powietrza czy programowanie czasowe – tłumaczy ekspert z firmy Associate Instal Group.

Niektóre modele mają możliwość podłączenia takich elementów, jak kontroler centralny czy sterownik przewodowy. Do opcji dodatkowych należy także sterowanie przez Dry Contact, WiFi lub BMS. Ponadto idealnie, jeśli aluminiowe części wymiennika ciepła są pokryte materiałem antykorozyjnym, bo znacznie zwiększa to potencjał eksploatacyjny urządzenia.

Jak działają klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe?

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe działają na tej samej zasadzie, co wszystkie inne, a więc mamy do czynienia z klasycznym obiegiem chłodniczym z wykorzystaniem sprężarki i wentylatora. Zazwyczaj moc chłodnicza w standardowych urządzeniach wynosi od 5 do 16 kW.

Klimatyzator przypodłogowo-sufitowy zwykle składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej. Ma funkcję chłodzenia lub – jeśli jest wyposażony w pompę ciepła – funkcje chłodzenia i grzania. Nawiew powietrza może być regulowany przy pomocy pilota zdalnego sterowania i odbywać się w górę lub w dół.

Zasady dobierania klimatyzatora do potrzeb firmy

Na rynku występują klimatyzatory o zróżnicowanych parametrach i nie jest łatwo zdecydować się na wybór konkretnej opcji. Niestety jeśli urządzenie jest już na starcie źle dobrane, to nie tylko nie zapewni oczekiwanej skuteczności, ale też będzie generować niepotrzebne koszty.

Dlatego wybierając klimatyzator do firmy, warto zwracać uwagę na takie czynniki jak:

  • preferowane miejsce montażu (nad oknem, na ścianie bez okna, przy drzwiach itd.),
  • liczba pracowników przypadająca na pomieszczenie,
  • wielkość pomieszczeń i ich kształt,
  • sprzęty RTV i AGD,
  • nasłonecznienie i kierunek świata,
  • pozycja, powierzchnia oraz szczelność okien.

Jeśli nie wiesz, w jaki sposób dobrać urządzenie do biura, skonsultuj się z ekspertem z firmy dostarczającej najlepsze urządzenia chłodzące na potrzeby komercyjne. Kontakt z doświadczonym specjalistą to gwarancja zadowolenia z wyboru.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas