Artykuł sponsorowany Jak działa oczyszczalnia ścieków?

Jak działa oczyszczalnia ścieków?

Każdy z nas korzysta z bieżącej wody. Stały dostęp do wody jest powszechny w większości miejscach na całym świecie. Niewiele osób zastanawia się jednak, gdzie spływa woda. Podczas prysznica - widzmy jak woda ginie w odpływie, gdyby zmywamy naczynia - brudna woda również znika. Jeśli nie wiesz, na czym polega działanie oczyszczalni ścieków - koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czym jest oczyszczalnia ścieków?

W skład oczyszczalni ścieków wchodzi zespół urządzeń oraz obiektów technologicznych. Są to również wszelkie obiekty towarzyszące, które są niezbędne do dostarczania energii. Urządzenia sprawdzają się także w tworzeniu odpowiednich warunków pracy obsługi, przebiegu oraz kierowania procesami technologicznymi. Wszelkie procesy służą do usuwania zanieczyszczeń, które znajdują się w ściekach. Rolą oczyszczalni ścieków jest przeróbka oraz niwelowania zanieczyszczeń, które zawarte są w ściekach. Celem oczyszczalni ścieków jest także unieszkodliwienie osadów ściekowych. Te zaś powstają na wskutek procesu oczyszczania ścieków.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się świadczeniem tego typu usług. Przykładem jest firma działająca w Stargardzie - Bio Tek.

Rodzaje oczyszczalni ścieków

Rodzaj oczyszczalni ścieków określa działanie oczyszczalni, które dzielą się na: oczyszczalnie ścieków komunalnych, oczyszczalnie ścieków przemysłowych oraz oczyszczalnie o przeznaczeniu specjalnym. Oczyszczalnie ścieków grupuje się również pod względem wielkości.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

W skład przydomowej oczyszczalni ścieków wchodzą wszelkie urządzenia, które służą do neutralizacji ścieków. Ścieki wytwarzane są w domu lub w niewielkim zgrupowaniu domów. Aby domowa oczyszczalnia ścieków była odpowiednio eksploatowana, należy pamiętać o jej okresowej kontroli, odpowiedniej regulacji, natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów oraz usuwaniu osadów.

Rozporządzenie, które reguluje unieszkodliwiania ścieków odprowadzanych z domów, regulowane jest ustawą Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku.

Decydując się na przydomową oczyszczalnię ścieków nie tylko rozwiązujemy problem domowych odpadów, ale również spotykają nas takie korzyści jak: tania eksploatacja, łatwa i intuicyjna obsługa systemu, która nie wymaga zbyt dużego zaangażowania, proekologiczne rozwiązania i eliminacja brzydkich zapachów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas