Jak działa oczyszczalnia biologiczno-chemiczna od firmy Bio-Tek?
Budowa i remontPrzydomowe oczyszczalnie ścieków odgrywają znaczącą rolę w budynkach, które nie mają dostępu do gminnej lub miejskiej infrastruktury odprowadzania nieczystości. Wśród nich można wybierać pomiędzy systemami drenażowymi a biologicznymi. Te drugie są o wiele bardziej efektywne i w pełni zautomatyzowane. Na doradztwo w tym zakresie oraz montaż można liczyć na przykład w firmie Bio-Tek z siedzibą w Stargardzie.
Budowa prywatnej oczyszczalni z ekspertami
Brak możliwości podłączenia budynku do ogólnodostępnej sieci kanalizacyjnej nie zwalnia właścicieli z obowiązku prawidłowego zagospodarowania nieczystości bytowych. W takiej sytuacji warto rozważyć budowę ekologicznego szamba, znanego szerzej jako przydomowa oczyszczalnia ścieków. Montaż takiego systemu w swojej ofercie ma firma Bio-Tek ze Stargardu. Niemal 10-lat doświadczenia przekłada się na świadczenie usług na najwyższym poziomie oraz współpracę z najlepszymi producentami komponentów. To z kolei sprawia, że systemy cieszą się uznaniem wśród dotychczasowych klientów oraz długą żywotnością. Za każdym razem rozwiązanie jest dopasowywane indywidualnie do potrzeb danego gospodarstwa domowego, a także warunków gruntowych na działce.
Jeden z wyborów, jakiego można dokonać, stanowią oczyszczalnie biologiczne. Ich montaż to alternatywa dla typów drenażowych w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych i słabej przepuszczalności podłoża na posesji. Ponadto sterowanie instalacją oferowaną przez Bio-Tek odbywa się w sposób automatyczny, co pozwala na duże oszczędności oraz optymalizację procesu. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby pozostałą po oczyszczeniu wodę gromadzić i wykorzystywać na przykład do podlewania roślin ogrodowych. Dla wielu osób przekonującym argumentem może być fakt, że działanie takiej oczyszczalni nie wiąże się z powstawaniem nieprzyjemnych zapachów.
Chemiczne wspomaganie uzdatniania ścieków
Jednym z podtypów oczyszczalni biologicznych są zbiorniki wyposażone w dodatkowy system dozowania koagulantu. To specjalny środek chemiczny, który powoduje unieszkodliwienie wszystkich szkodliwych substancji w ściekach. Odbywa się to dzięki wzmocnieniu procesu sedymentacji osadu czynnego oraz strącania osadu mineralnego. Warto również wspomnieć, że taka instalacja spełnia normy określone w rozporządzeniu ministra środowiska z 2014 roku. Jak wskazuje specjalista z firmy Bio-Tek ze Stargardu:
Dodawany preparat chemiczny do zbiornika denitryfikacji redukuje nawet 95% fosforanów zawartych w ściekach bytowych. Jest to niezwykle istotne ze względu na bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Związki te bowiem ograniczają ilość rozpuszczonego w wodzie tlenu, a to przekłada się między innymi na obumieranie ryb.
Usunięte fosforany odkładają się wraz z osadem, który usuwa się z komory raz na 9 miesięcy w ramach usług asenizacyjnych, które także świadczy firma Bio-Tek. Ponadto eksploatacja oczyszczalni biologiczno-chemicznej wymaga od użytkowników dozowania co dwa tygodnie preparatów bakteryjnych umożliwiających rozkład tlenowy nieczystości w ściekach.