Materiał Partnera Jak dobrać odpowiednie dla danego wnętrza lustro?

Jak dobrać odpowiednie dla danego wnętrza lustro?

Lustro umieszczamy najczęściej w łazience, ale przyda się także w korytarzu czy sypialni. Najważniejsze, by stanowiło nierozerwalną całość z pomieszczeniem, w którym się znajduje – musi być dopasowane do zamysłu wnętrzarskiego i stanowić stylowy element wyposażenia. Dobrze dobrane lustro nie dominuje pomieszczenia, ale też w nim nie znika – musimy zatem zachować odpowiednie proporcje.

Dopasowanie rozmiaru lustra do wielkości pomieszczenia

Chociaż umieszczenie w pomieszczeniu ogromnego lustra może wydawać się kuszące, nie zawsze takie rozwiązanie będzie najbardziej optymalny efekt. Jeśli przestrzeń, w której ma się znaleźć lustro, jest duża, nie musimy się za bardzo ograniczać, jednak im mniejszy pokój mamy do dyspozycji, tym trudniej dobrać rozmiar lustra. Oczywiście duże lustro to przede wszystkim większa funkcjonalność oraz wygoda użytkowania, wiec warto rozważyć, jaka będzie jego maksymalna wielkość w danym zastosowaniu. O poradę najlepiej zapytać ekspertów z firmy Glass Mirror. Jeśli jednak jesteśmy skazani na całkowicie samodzielny dobór rozmiaru lustra do wnętrza musimy wiedzieć, że stoimy przed dużym wzywaniem.

Położenie lustra prostokątnego i jego wpływ na przestrzeń

Lustro to jeden z najlepszych elementów optycznie powiększających przestrzeń. Chodzi tutaj także o lustrzane elementy bardzo często stosowane przez projektantów wnętrz, zwłaszcza w łazienkach. Stosując lustro w małym pomieszczeniu możemy wywołać wrażenie jego rozciągnięcia. To, czy wrażenie to pojawi się w pionie czy w poziomie zależy od położenia lustra. Lustro dłuższe niż szersze stworzy wrażenie wyższego pomieszczenia. Lustro szersze niż dłuższe wywoła efekt poszerzonego pomieszczenia. Oczywiście możemy zastosować także lustro owalne, choć te wymagają jeszcze więcej wyczucia.

Kiedy możemy zdecydować się na owalne lustro?

Formy prostokątne luster są zasadniczo bezproblemowe. Ich uniwersalność jest na tyle duża, że na ten kształt możemy zdecydować się niejako w ciemno. Nieco trudniej jest umiejscowić lustro owalne lub wręcz okrągłe. Musimy pamiętać, żeby jego kształt nie odstawał od innych kształtów, które znajdują się w pomieszczeniu. Zaokrąglenie niektórych krawędzi, zastosowanie mebli bez ostrych kątów czy choćby glazury z łagodnym deseniem pozwolą na łatwe wpasowanie owalnego lustra do pokoju. Co ciekawe, rozmiar lustra może zostać dopasowany przez firmę szklarską, jeśli tylko w naszym pomieszczeniu występują nietypowe skosy czy też wnęki. Mogą one znacząco utrudniać montaż lustra lub w ogóle uniemożliwiać zastosowanie lustra o klasycznym kształcie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas