Materiał Partnera Jak dobrać odpowiednią automatykę do bram wjazdowych i garażowych?

Jak dobrać odpowiednią automatykę do bram wjazdowych i garażowych?

Automatycznie otwierane bramy wjazdowe i garażowe jeszcze do niedawna były oznaką luksusu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż takiego udogodnienia. Ceny napędów są coraz przystępniejsze, a ponadto można je instalować do już istniejących bram. Przed decyzją o zakupie warto wiedzieć, jakie systemy są dostępne na rynku oraz do jakich konstrukcji można je stosować.

Jak dobrać automatykę do konkretnej bramy?

Obecne na rynku systemy automatycznego otwierania można stosować do większości istniejących bram, warunkiem jest jednak odpowiedni dobór napędu do ich rodzaju i wielkości. Aby wybrać odpowiedni produkt, musimy wiedzieć, z jaką konstrukcją mamy do czynienia. Ważny jest nie tylko rodzaj bramy, ale także materiał z jakiego jest wykonana, waga, czy wielkość – mówi specjalista z firmy SolGate z Warszawy. Wyróżniamy bramy otwierane ku górze, przesuwne i skrzydłowe, a do każdej z nich powinniśmy zastosować inny typ napędu. Nasi specjaliści służą pomocą w wyborze urządzenia dla każdego klienta – dodaje.

Automatyka do bram garażowych

Bramy garażowe to w większości konstrukcje otwierane ku górze. Wyróżniamy przede wszystkim takie, które posiadają jednoelementowe, sztywne drzwi oraz systemy segmentowe. Każdy z rodzajów bram garażowych wymaga zastosowania innej konstrukcji napędu. Do odpowiedniego doboru potrzebna jest również znajomość pozostałych parametrów drzwi, przede wszystkim ich wymiarów. Zastosowanie zbyt słabych siłowników może skutkować nieprawidłowym działaniem mechanizmu lub nawet uszkodzeniem napędu, dlatego warto zawsze skonsultować wybór ze specjalistą – mówi doradca z SolGate.

Automatyka do bram wjazdowych

W przypadku bram wjazdowych do posesji, wyróżniamy bramy przesuwne i skrzydłowe. Również tutaj do każdego rodzaju bramy powinno się stosować odpowiedni typ automatyki i moc siłowników.

W przypadku bram przesuwnych kluczowym parametrem przy dobieraniu mocy napędu będzie jej masa. W takich konstrukcjach drzwi przesuwane są na rolkach za pomocą silnika elektrycznego i to jego moc warunkuje prawidłowe działanie całego systemu.

W bramach skrzydłowych, czyli tradycyjnych, ważne są przede wszystkim wymiary pojedynczego skrzydła i jego szacunkowy ciężar.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze systemu automatyki?

Współczesne systemy automatyki do bram mogą zostać wyposażone w niestandardowe funkcje. Warto rozważyć dokupienie dodatkowych czujników, które zwiększają bezpieczeństwo ludzi i zwierząt znajdujących się w obszarze roboczym bramy – mówi specjalista z SolGate. Ponadto napędy można wyposażyć w inne ciekawe systemy, takie jak oświetlenie lub opcja furtki, umożliwiająca przejście pieszego przez bramę bez jej całkowitego otwierania.

Opracowanie:

SolGate

Warszawa , Radziwie 5 lok. 140

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas