Materiał Partnera Jak dobrać kolory ścian w pokoju dziecięcym?

Jak dobrać kolory ścian w pokoju dziecięcym?

Największym dylematem przy malowaniu ścian, jest dobór koloru farby. Nie potrafimy sobie wyobrazić pokoju czy salonu, który chcemy odnowić, w danej barwie. Chcemy, żeby nowo pomalowane pomieszczenie, harmonizowało z nową koncepcją aranżacyjną. Z wyborem koloru farby jest jeszcze inny problem. W sklepie nie sprawdzimy, czy dany odcień będzie odpowiedni do zaplanowanego wykończenia oraz wyposażenia wnętrza. Problem rozwiązuje kolor do testowania.

Jakie są farby na rynku?

Producenci farb wciąż nas zaskakują nowymi pomysłami. Oprócz standardowych artykułów malarskich oferują produkty specjalnego przeznaczenia, służące m.in. do zamalowywania zacieków po wodzie, sadzy, nikotynie oraz olejach. W sprzedaży F.H.U. MARK posiada także emulsje podkładowe, tzw. gruntowe, które wnikają w podłoże i wyrównują jego chłonność, zmniejszając przy tym zużycie farby. Wysoka jakość może iść w parze z niskimi kosztami. W bogatej ofercie znajdziemy farby antykorozyjne podkładowe i nawierzchniowe, farby emulsyjne zewnętrzne i wewnętrzne, akrylowe farby emulsyjne, farby wysokotemperaturowe, lateksowe farby emulsyjne farby wodorozcieńczalne, farby alkidowe, styrenowe, nitrocelulozowe i poliuretanowe.

Jak wybrać odpowiedni kolor farby?

Planując malowanie wnętrz, musimy zdecydować się nie tylko na rodzaj farby, ale przede wszystkim na wybór konkretnego koloru farby. Często jednak mamy problem z doborem odpowiednie farby. Nowo pomalowane pomieszczenie, musi harmonizować z nową koncepcją aranżacyjną. Dany odcień farby musi pasować do nowego wykończenia i wyposażenia wnętrza. W sklepach jest duży wybór farb, ale chcąc sprawdzić, czy kolor jest odpowiedni, możemy skorzystać z koloru do testowania. Jest to poręczny arkusz papieru wymalowany oryginalną farbą, który można zabrać ze sklepu do domu, aby przekonać się, czy w pomieszczeniu będzie wybrana barwa dobrze wyglądała. Przetestujemy tyle kolorów, ile chcemy. Uzupełnieniem kolorów do testowania są też testery do malowania w wygodnych saszetkach.

Jak umalować pokój dziecięcy?

Dziecięcy pokój powinniśmy umalować w kolorach pastelowych, gdyż optycznie powiększymy przestrzeń. Dziewczynkom spodobają się odcienie fioletu i różu, chłopcom natomiast rozbielone zielenie i błękity. Kolory z pewnością będą harmonizowały z białymi meblami. Jeśli chcielibyśmy przemalować meble w pokoju dziecka, to w F.H.U. MARK, zakupimy odpowiednie farby i stworzymy nowe wyposażenie do dziecięcego pokoju. Możemy również połączyć soczyste kolory ze stonowanymi i ożywić pokój. W ten sposób zachowamy kolorystyczną harmonię pomieszczenia, które nie będzie przytłaczające. Jeśli samodzielnie wykonamy remont, pokój dziecka odnowimy niewielkim kosztem. Wybierzmy farbę o podwyższonej odporności na mycie na mokro, wówczas nie będziemy musieli za jakiś czas, znów malować pokoju. Bardzo dobrym wyborem, jest także stosowanie ozdób w postaci kolorowych naklejek, które przydają się w miejscach bardziej newralgicznych, jak przy styku łóżeczka, ze ścianą. Dobrym pomysłem, w sytuacji, gdy nie mamy zmysłu artystycznego, jest stosowanie przy malowaniu odpowiednich szablonów, w pomiędzy które nanosimy farbę i wykonujemy ciekawe ornamenty, postaci z bajek czy opowiadamy pewną historię. Pokój dziecięcy nie musi być nudny, ale warto stosować farby najwyższej jakości, co naprawdę się opłaca.

Opracowanie:

Mark FHU

Łódź , Szymonowicza 3

Podziel się