Artykuł sponsorowany Jak dbać o napędy do bram wjazdowych w sezonie zimowym?

Jak dbać o napędy do bram wjazdowych w sezonie zimowym?

Sprawnie działająca brama wjazdowa pozwala na szybkie wjeżdżanie na posesję bądź jej opuszczanie. Dzięki automatyce do bram nie ma potrzeby wysiadania z pojazdu, co stanowi ogromny komfort, zwłaszcza jeśli na zewnątrz jest zimno lub pada. Aby napęd do bramy wjazdowej mógł działać prawidłowo, należy szczególnie o niego zadbać zwłaszcza podczas okresu zimowego. W przeciwnym razie brama może się zacinać. W jaki sposób zatroszczyć się o napęd bramy podczas zimy?

Wybór odpowiedniego napędu do bramy wjazdowej

Jeśli chcemy, aby automatyka bramy działała jak najsprawniej, podstawę będzie stanowił wybór odpowiedniego napędu do bramy wjazdowej. Wybierając napęd, należy zwrócić uwagę na sposób otwierania bramy, a także na jej ciężar i rozmiar. Właściwe dobranie napędu do gabarytów bramy będzie kluczowe, jeśli chodzi o sprawne działanie całej automatyki. Należy wziąć pod uwagę także ciężar skrzydła i jego długość. Inne mechanizmy sprawdzą się lepiej w przypadku bram jednoskrzydłowych, a inne przy bramach dwuskrzydłowych. Jeżeli napęd do bramy zostanie dobrany nieodpowiednio, będzie on działał na granicy swoich możliwości, co może doprowadzić do szybkiej awarii mechanizmu.

Napęd do bramy wjazdowej – jak dbać o siłowniki?

Jeżeli posiadamy bramę z napędem, musimy odpowiednio o niego zadbać. Niesprawne siłowniki mogą przyczynić się do unieruchomienia bramy. Właśnie dlatego jeszcze przed rozpoczęciem okresu zimowego należy przeprowadzić przegląd napędu bramy wjazdowej. Podczas zimy trzeba zwracać uwagę na to, czy fotokomórki bramy nie są zasypane śniegiem, ponieważ może to być przeszkodą dla sprawnego działania elektroniki. Automatyka do bram, którą oferuje producent ogrodzeń metalowych Bramex, może zostać unieruchomiona także podczas mrozów. Przed zakupem napędu do bramy wjazdowej warto więc dowiedzieć się, w jakim zakresie temperatur może pracować siłownik.

Jak użytkować bramę wjazdową podczas zimy?

Prawidłowe użytkowanie bramy z napędem w zimie jest niezwykle ważne, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia. W przypadku bram wjazdowych dwuskrzydłowych warto dobrze zabezpieczyć zimą zawiasy, smarując je odpowiednim środkiem. W przypadku dużych opadów śniegu, w pierwszej kolejności należy usunąć go sprzed bramy, a dopiero potem ją otwierać. Przy bramach przesuwnych trzeba natomiast pamiętać o częstym usuwaniu zanieczyszczeń z szyny. Automatyka do bram stanowi duże udogodnienie i zapewnia komfort użytkowania. Ważne jednak, aby prawidłowo dbać o napęd bramy, dzięki czemu będzie działała bezawaryjnie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter