Materiał Partnera Jak dbać o klimatyzację w domu jednorodzinnym?

Jak dbać o klimatyzację w domu jednorodzinnym?

Myślisz o założeniu klimatyzacji i obawiasz się, że nie będzie to dobrym rozwiązaniem w przypadku domu jednorodzinnego? Nic bardziej mylnego! Współczesne instalacje klimatyzacyjne doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach. A jeśli odpowiednio o nie zadbasz – będą dożywotnią inwestycją! Dlaczego warto założyć klimatyzację i jak o nią dbać, aby nie uległa awarii?

Zalety domowej klimatyzacji

Chłodzenie to tylko jedna z wielu zalet klimatyzacji. Współczesne urządzenia łączą w sobie innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na znaczne poprawienie jakości powietrza. Wśród największych zalet klimatyzacji można wymienić:

  • Chłodzenie – najpopularniejsza funkcja klimatyzatora, która jest jednocześnie jego największą zaletą i przynosi ulgę w czasie letnich upałów.
  • Ogrzewanie – wiele osób nie ma pojęcia, że klimatyzatorem można również dogrzewać. To doskonała opcja wtedy, kiedy szybko chcemy zwiększyć temperaturę w danym pomieszczeniu.
  • Oczyszczanie – nowoczesne klimatyzatory filtrują powietrze i oczyszczają je nie tylko z pyłu i kurzu, ale również chorobotwórczych drobnoustrojów, które dostają się do organizmu przez drogi oddechowe i mogą wywoływać wiele chorób, w szczególności płuc i oskrzeli.
  • Nawilżanie – współczesne klimatyzatory pozwalają również na regulowanie wilgotności w pomieszczeniach.

Co więcej, niektóre firmy (np. Active Fresh) oferują projektowanie energooszczędnych systemów, które sprawią, że twoje rachunki za prąd niewiele wzrosną. Domowy budżet ledwie odczuje, że wyposażyłeś dom w dodatkową instalację.

Jak dbać o klimatyzację?

Niektórzy właściciele domów obawiają się czynności związanych z prawidłową eksploatacją instalacji. Nie musisz martwić się, że montaż klimatyzacji to dodatkowe obowiązki. Instalacja jest niemal zupełnie bezobsługowa, a jej funkcjami możesz sterować przy pomocy jednego pilota lub aplikacji. Jedynym obowiązkiem będzie systematyczne zlecanie przeglądów oraz czyszczenia instalacji, aby zadbać o jakość powietrza i nie dopuścić do rozwoju drobnoustrojów. Przegląd klimatyzacji to niewielki koszt, dlatego zawsze zlecaj go specjalistom. Dwa przeglądy w roku w zupełności wystarczą. Najlepiej zlecać je przed rozpoczęciem sezonu i po jego zakończeniu. Szczególnie wtedy, kiedy w okresie jesienno-zimowym klimatyzator jest używany sporadycznie. Po długiej przerwie w instalacji mogło nagromadzić się sporo zanieczyszczeń. Nie wolno czyścić klimatyzacji samodzielnie! Na własną rękę można czyścić wyłącznie zewnętrzne części urządzenia, najlepiej przy pomocy suchej, miękkiej ściereczki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas