Materiał Partnera Jak dbać o klimatyzację w domu jednorodzinnym?

Jak dbać o klimatyzację w domu jednorodzinnym?

Myślisz o założeniu klimatyzacji i obawiasz się, że nie będzie to dobrym rozwiązaniem w przypadku domu jednorodzinnego? Nic bardziej mylnego! Współczesne instalacje klimatyzacyjne doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach. A jeśli odpowiednio o nie zadbasz – będą dożywotnią inwestycją! Dlaczego warto założyć klimatyzację i jak o nią dbać, aby nie uległa awarii?

Zalety domowej klimatyzacji

Chłodzenie to tylko jedna z wielu zalet klimatyzacji. Współczesne urządzenia łączą w sobie innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na znaczne poprawienie jakości powietrza. Wśród największych zalet klimatyzacji można wymienić:

  • Chłodzenie – najpopularniejsza funkcja klimatyzatora, która jest jednocześnie jego największą zaletą i przynosi ulgę w czasie letnich upałów.
  • Ogrzewanie – wiele osób nie ma pojęcia, że klimatyzatorem można również dogrzewać. To doskonała opcja wtedy, kiedy szybko chcemy zwiększyć temperaturę w danym pomieszczeniu.
  • Oczyszczanie – nowoczesne klimatyzatory filtrują powietrze i oczyszczają je nie tylko z pyłu i kurzu, ale również chorobotwórczych drobnoustrojów, które dostają się do organizmu przez drogi oddechowe i mogą wywoływać wiele chorób, w szczególności płuc i oskrzeli.
  • Nawilżanie – współczesne klimatyzatory pozwalają również na regulowanie wilgotności w pomieszczeniach.

Co więcej, niektóre firmy (np. Active Fresh) oferują projektowanie energooszczędnych systemów, które sprawią, że twoje rachunki za prąd niewiele wzrosną. Domowy budżet ledwie odczuje, że wyposażyłeś dom w dodatkową instalację.

Jak dbać o klimatyzację?

Niektórzy właściciele domów obawiają się czynności związanych z prawidłową eksploatacją instalacji. Nie musisz martwić się, że montaż klimatyzacji to dodatkowe obowiązki. Instalacja jest niemal zupełnie bezobsługowa, a jej funkcjami możesz sterować przy pomocy jednego pilota lub aplikacji. Jedynym obowiązkiem będzie systematyczne zlecanie przeglądów oraz czyszczenia instalacji, aby zadbać o jakość powietrza i nie dopuścić do rozwoju drobnoustrojów. Przegląd klimatyzacji to niewielki koszt, dlatego zawsze zlecaj go specjalistom. Dwa przeglądy w roku w zupełności wystarczą. Najlepiej zlecać je przed rozpoczęciem sezonu i po jego zakończeniu. Szczególnie wtedy, kiedy w okresie jesienno-zimowym klimatyzator jest używany sporadycznie. Po długiej przerwie w instalacji mogło nagromadzić się sporo zanieczyszczeń. Nie wolno czyścić klimatyzacji samodzielnie! Na własną rękę można czyścić wyłącznie zewnętrzne części urządzenia, najlepiej przy pomocy suchej, miękkiej ściereczki.

Opracowanie:

Active Fresh Małgorzata Szyszka

Brwinów , Pruszkowska 51

  • tel. 513 061 461

Podziel się