Artykuł sponsorowany Jak buduje się biurowce krok po kroku?

Jak buduje się biurowce krok po kroku?

Budownictwo biurowe rządzi się własnymi prawami. Pod uwagę należy wziąć zupełnie inne czynniki niż w przypadku budowy domów jednorodzinnych lub ogromnych hal i magazynów. Wymagane są inne dokumenty, a zastosowane techniki i materiały mogą różnić się od tych powszechnie znanych i wykorzystywanych. Z tego powodu warto zastanowić się, jak krok po kroku wygląda budowa biurowców.

Budowa obiektów biurowych

Biurowce to charakterystyczne budynki, które wymagają zastosowania odmiennych metod budowy niż w przypadku obiektów mieszkalnych lub przemysłowych. Muszą zostać spełnione określone warunki dotyczące rozmieszczenia dróg ewakuacji lub oświetlenia. Powinny być również tak zbudowane, aby pracownicy mieli zapewnioną wygodę użytkowania. Ważne są kwestie estetyczne, które mają wpływ na organizowanie konferencji, spotkania z klientami i partnerami biznesowymi. Nowoczesne biurowce należy także dostosować do wymogów prawnych panujących na rynku nieruchomości. Budowa takiego obiektu może dotyczyć zarówno wykończenia wnętrz, jak i zagospodarowania przestrzeni wokół niego.

Jakie są etapy budowy biurowców?

Budowa biurowców to złożone przedsięwzięcie, na które składają się nie tylko prace budowlane, lecz także przygotowanie dokumentacji. Na początku należy uzyskać pozwolenie na budowę i projekty architektoniczne, techniczne i zagospodarowania działki. Następnie przystępuje się do wykonania prac ziemnych i fundamentowych oraz do wybudowania biurowca. Obiekt można postawić według technologii murowanej, konstrukcji żelbetonowej, stalowej lub na bazie drewnianego szkieletu prefabrykowanego. Potem kładzie się instalacje wewnętrzne i zewnętrzne oraz aranżuje się teren wokół budynku biurowego. Ostatnim etapem jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie biurowca.

Jaką firmę budowlaną wybrać?

Obiekty biurowe są specyficznymi rodzajami budynków wznoszonymi według określonych zasad prawnych i z zastosowaniem nowoczesnych lub tradycyjnych technologii. Jako wykonawcę należy zatrudnić firmę z wieloletnim doświadczeniem i specjalizującą się w takim budownictwie, na przykład Expres-Konkurent z Krakowa. Oprócz budowy przedsiębiorstwo oferuje także remonty i modernizacje takich obiektów oraz budowę w systemie deweloperskim i generalnego wykonawstwa. Warto także zwrócić uwagę, czy wybrana firma budowlana posiada dobrze wykwalifikowaną kadrę i specjalistyczny sprzęt oraz sprawdzić, jakich materiałów używa podczas budowy. Zastosowanie profesjonalnych surowców zapewni przyszłym użytkownikom komfort pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas