Artykuł sponsorowany Jak brzmi prawo budowlane, jeśli chodzi o montaż balustrad? Poznaj politykę firmy Avis

Jak brzmi prawo budowlane, jeśli chodzi o montaż balustrad? Poznaj politykę firmy Avis

Niestety każdy montaż balustrad musi wiązać się z przestrzeganiem prawa budowlanego, które opisuje zasady tego typu czynności. Wysokość oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów jest określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku. Jeśli chcesz zainwestować w balustrady lub poręcze przy schodach, warto poznać ofertę importera Avis.

Jakie są główne punkty prawa budowlanego dotyczącego montażu balustrad?

Niezależnie od tego, czy montaż balustrad jest wykonywany przez prywatnych inwestorów, czy przez deweloperów, którzy będą oddawać nieruchomości do sprzedaży przyszłych właścicieli, każdego obowiązują te same zasady prawa budowlanego określonego przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku.

Balustrady przy schodach, pochylniach lub na balkonach powinny mieć taką konstrukcję, która będzie przenosić siły poziome, a wysokość będzie gwarantowała ochronę przed wypadnięciem osób. W budynkach, które będą przeznaczone jako szkoły czy przedszkola, gdzie przebywanie dzieci będzie zbiorowe, balustrady powinny być takie, które uniemożliwiają wspinanie się po nich i zsuwanie z poręczy.

W przypadku schodów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych w miejscach publicznych, powinny być one wyposażone w poręcze umożliwiające lewo i prawostronne ich trzymanie. Chyba, że ich szerokość będzie wynosić więcej niż cztery metry, wtedy należy zastosować dodatkową balustradę.

– mówi specjalista.

Dlaczego należy przestrzegać prawa budowlanego?

Budując własny dom i decydując się na balustrady balkonowe od Avis, musimy zastosować się do wszystkich przepisów budowlanych, jeśli chodzi o ich montaż, głównie z tego powodu, że jeśli nie zostaną zachowane odpowiednie proporcje, budynek może nie być zaakceptowany oddany do użytku przez inżynierów i odbiorców nieruchomości. Na szczęście wybierając elementy od Avis, będziemy mieć zapewnioną wysoką jakość materiałów, więc o bezpieczeństwo nie musimy się martwić.

Opracowanie:

Avis Balustrady Nierdzewne

Rybnik , Przemysłowa 19F

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas