Artykuł sponsorowany Izolacje Pluimers - Izolacja komory chłodniczej w przechowalni owoców i warzyw

Izolacje Pluimers - Izolacja komory chłodniczej w przechowalni owoców i warzyw

W przypadku przetwórstwa warzyw i owoców, jak również profesjonalnej ich uprawie niezwykle istotne jest właściwy sposób przechowywania plonów. Z punktu widzenia zagwarantowania świeżości produktów i zachowania dobra chłodnia to podstawa. Z Izolacje Pluimers zapewnienie komfortu temperaturowego, jest proste. Wszystko dzięki technologii zastosowaniu systemu izolacji PUR. Na czym on polega?

Elementy wyposażenia obiektu przechowalniczego

Obiekty przechowalnicze, czyli różnego rodzaju magazyny i komory chłodnicze wymagają zastosowania wysokiej jakości materiałów budowlanych i systemów izolacji, które pozwolą na regulowanie parametrów takich jak temperatura, skład atmosfery w komorach czy też wilgotność. W przypadku budynków chłodniczych do przechowywania owoców i warzyw należy zadbać o odpowiednią izolację sufitów, ścian, podłogi tak, aby w następnym kroku zamontowane najnowszej generacji aparatury sterujące mogły utrzymać zadane na panelu kontrolnym parametry w komorze chłodniczej. Jak podpowiada ekspert z firmy Izolacje Pluimers:

Zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności względnej – między 50 a 70% gwarantuje zachowanie odpowiedniej temperatury przechowywania produktów, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia procesów gnicia warzy szczególnie wrażliwych na wilgoć w powietrzu jak warzywa kapustne i korzeniowe. Procesy te uruchamiają się już w temperaturze 2-4 stopni przy dużej wilgotności sięgającej 95-98%.

Jak informują specjaliści z firmy Izolacje Pluimers z Kutna budowa wydajnych i ekonomicznych hal do przechowywania plonów wymaga zastosowania izolacji ścian nowoczesnych materiałów izolacyjnych jak pianka poliuretanowa PUR.

Dlaczego pianka PUR jest idealnym izolatorem?

W przypadku chłodni do przechowywania warzyw i owoców kluczowym jest stworzenie specjalnego mikroklimatu wewnątrz pomieszczenia, który byłby odizolowany od czynników zewnętrznych mogących np. uruchamiać procesy gnilne w roślinach. Pianka PUR sprawdza się w 100% w chłodniach z kilku względów. Przede wszystkim cechuje się maksymalnie wysoką izolacyjnością (wartością oporu cieplnego R). Wysoki poziom wskaźnika R to gwarancja możliwości kontrolowania temperatury wewnątrz komory, wraz z izolacją klimatu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz chłodni. Pianka PUR zatrzymuje ruch powietrza, a do tego nie kurczy się i nie rozciąga. Zamknięta struktura sprawia, że jest odporna na wilgoć i idealnie izoluje trudno dostępne miejsca.

Pianka PUR do modernizowanych hal

Do izolacji chłodni warzyw i owoców w Izolacje Pluimers stosuje się poliuretanową piankę zamknięto komórkową, gdyż poza wspomnianymi zaletami jednocześnie zapewnia ekonomiczną wydajność izolacji, zmniejszając zużycie energii w budynkach. Pianka PUR to rodzaj izolacji, który nie przepuszcza gazów, ani zapachów i jest odporny na przepływ ciepła. W połączeniu z wysokiej wydajności urządzeniami chłodniczymi, takimi jak sprężarka, generator azotu i płuczki pozwala stworzyć odpowiedni mikroklimat do przechowywania plonów przez długi czas. Ważną informacją dla właścicieli starszych budynków przeznaczonych na chłodnie jest fakt, iż pianka natryskowa PUR może być stosowana w nowo budowanych halach, jak też w tych poddawanych modernizacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas