Artykuł sponsorowany Izolacje natryskowe - co warto wiedzieć?

Izolacje natryskowe - co warto wiedzieć?

W ostatnich latach wykonawcy coraz chętniej stosują piankę poliuretanową zamiast wełny mineralnej. Wełna obciąża konstrukcję budynku, może nawet okazać się niewystarczająca do ocieplenia niektórych sporych projektów. Izolacje natryskowe są nowoczesnym, innowacyjnym rozwiązaniem, w którym nad wadami jednak przeważają zalety. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na zapewnienie właściwej energetyki domu. Dowiedz się trochę o izolacjach natryskowych.

Czym są izolacje natryskowe?

Izolacja wykonywana metodą natryskową to inaczej ocieplanie pianką, które polega na pokrywaniu powierzchni dachu pianką. Jest ona spotykana w dwóch wariantach, ponieważ można ją wykorzystać zarówno w zamknięto-komórkowych izolacjach, jak i otwarto-komórkowych. Te pierwsze rzecz jasna są nieco bardziej efektywne, należą do najlepszych rodzajów izolacji na rynku. Są wykorzystywane w budownictwie od stosunkowo niedawna, ponieważ jest to raczej dość innowacyjna technologia. Z kolei ta druga forma, czyli otwarto-komórkowe izolacje, są znacznie tańszym sposobem, dzięki czemu są najczęściej wykorzystywane przy dużych budynkach i blokach mieszkalnych, biurach czy halach, oraz przede wszystkim przez inwestorów, którzy chcą osiągać jak największe zyski, minimalizując wszelkie koszty i straty. Pianka wykorzystywana do izolacji może również służyć np. do klejenia różnych powierzchni, oraz montażu drzwi czy też okien. Warto pamiętać też o tym, że są to pianki również często spotykane w sytuacjach, w których zadaniem jest uszczelnienie konkretnej konstrukcji, lub np. ściany. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zleć swoje prace firmie Ł.k. Termo-Bud Łukasz Kadamus, której specjalizacją są różnego rodzaju izolacje, między innymi izolacje fundamentów.

Izolacje natryskowe - zalety

Największą zaletą ocieplania pianką poliuretanową jest dokładność wykonania izolacji. Dzięki temu, że pianka zwiększa swoją objętość, preparat dociera w każde miejsce i tworzy rzw. formę. Zwolennicy tej metody uważają, że w tym aspekcie pianka zdecydowanie przebija wszelkie inne, tradycyjne metody ocieplania, ponieważ ani wełna, ani styropian nie są w stanie dotrzeć w 100% w każdą szczeliną, a więc jest duże ryzyko wystąpienia mostków cieplnych. Dużym atutem izolacji pianką jest szybkość wykonywania termoizolacji. Pokrycie poddasza płytami z wełny mineralnej jest bardzo czasochłonną i żmudną pracą, wełna mocno się pyli, drażni skórę i oczy.

Izolacje natryskowe - minusy

Chyba największą wadą metody natryskowej jest jej cena, która w znacznym stopniu może zniechęcić do piankowania. Kolejną wadą mogą być niższe właściwości akustyczne pianki oraz podatność na alergie przez substancje chemiczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas