Materiał Partnera Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe

Dbając o komfort użytkowania pomieszczeń i biur, warto zadbać o prawidłowo przeprowadzoną izolację termiczną. Natrysk pianką poliuretanową to obecnie jeden z bardziej popularnych sposobów ocieplenia budynków. Termoizolacja natryskowa pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszty związane z poprawianiem szczelności ścian, podłóg i dachów w naszych domach. Wymaga jednak wiedzy i doświadczenia specjalistów zajmujących się ocieplaniem natryskowym.

Firma Pur Partner to zespół specjalistów zajmujących się termoizolacją budynków gospodarczych, rolniczych, mieszkalnych, obiektów przemysłowych czy sportowych. Zdajemy sobie sprawę, że komfort przebywania w każdym z tego rodzaju budynku zależy od panującej tam temperatury. Zajmujemy się izolacjami budowlanymi, czy nadmuchiwaniem i nasypywaniem granulatu wełny szklanej silikonowej. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, doradzając najbardziej praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie.

Ocieplanie budynków pianą poliuretanową

Ocieplanie pianką poliuretanową poprzez natrysk pozwala szybko i skutecznie pokryć budynek materiałem od dachu, aż po same fundamenty. To jedna z najszybszych metod izolacji, która nie wymaga tak dużego nakładu pracy. Wymaga jednak odpowiedniego sprzętu. Pianka termoizolacyjna pur wytwarzana jest tuż przed jej użyciem i nanoszona przy wykorzystaniu specjalnego agregatu. Do pokrycia budynku możemy wykorzystać dwa rodzaje piany. Piana zamkniętokomórkowa wygląda jak skupisko pęcherzyków i jej właściwości zbliżone są do styropianu. Jest ona bardzo lekka i odporna na czynniki zewnętrzne. Gdy wyschnie jest twarda, nie przepuszcza pary, ale jest odporna na przenikanie wody. Izolacja z pianki poliuretanowej zamknietokomórkowej sprawdzi się w przypadku dachów płaskich, wentylowanych, podłóg, stropów nad pokojami czy pomieszczeniami bez ogrzewania. Piana otwartokomórkowa przypomina gąbkę i o wiele lepiej przepuszcza parę. Ocieplanie pianką tego rodzaju przeprowadza się w miejscach, w których pierwotnie zastosowalibyśmy wełnę mineralną. Można użyć jej do izolacji dachu, w szczególności dachu skośnego, dachu wentylowanego, stropów belkowych, ale też podłogi na legarach, ścian szkieletowych czy ścian zewnętrznych. Po wyschnięciu jest bardzo elastyczna, więc nie odczepi się od powierzchni, do której przylega. Jest ona jednak mało odporna na wodę, dokonując izolacji poddaszy warto dodatkowo zabezpieczyć budynek przed działaniem wody.

Izolacja pianką poliuretanową a czynniki zewnętrzne

Poza wodą, oba rodzaje pianki mogą ulegać wpływom promieni UV, dlatego warto je zabezpieczać przed promieniami słonecznymi. Jeśli przeprowadzamy ocieplanie budynków pianą pur z zewnątrz, należy ją po wyschnięciu zabezpieczyć na przykład farbą silikonową czy farbą akrylową. Kolejną przewagą tego materiału nad innymi podobnymi na rynku jest również fakt, iż można pianę wykorzystać do docieplania starych izolacji. Pur Partner przeprowadza prace zarówno na budynkach, które dopiero są budowane, jak również na starych budynkach, które wymagają odświeżenia termo i hydroizolacji.

Podziel się