Artykuł sponsorowany Izolacja natryskowa - wady i zalety rozwiązania

Izolacja natryskowa - wady i zalety rozwiązania

Izolacja poddasza, fundamentów czy murów w budynku mieszkalnym to absolutna konieczność. Dzięki temu dom jest bardziej energooszczędny, a przebywanie w nim jest bardzo komfortowe. Sprawdź, jakie są zalety i wady korzystania z pianki poliuretanowej to  ocieplania poddaszy i nie tylko. Ta metoda zyskała na popularności i ma długą listę plusów, która sprawia, że wielu inwestorów się na nią decyduje.

Ocieplanie pianką

Ocieplanie pianką to rozwiązanie, która ma wiele zalet. Przede wszystkim za zalety pianki poliuretanowej uważane są takie aspekty, jak:

  • Właściwości termoizolujące - w przypadku pianki są one o wiele wyższe niż w przypadku tradycyjnie stosowanych styropianu czy wełny mineralnej. Piana minimalizuje występowanie tak zwanych mostków cieplnych, czyli miejsc, przez które ciepło ucieka z budynku. Pianka sprawdza się doskonale zarówno jako izolacja przed zimnem, jak i przed nadmiernym ciepłem, a domy uszczelnione pianką poliuretanową są chłodne latem i komfortowo ciepłe zimą.
  • Możliwość obniżenia rachunków - ze względu na energooszczędność pianka sprawia, że mieszkanie w danym budynku staje się bardziej  ekonomiczne, a rachunki zauważalnie spadają! Osoby, które zdecydowały się na wykonanie ocieplenia pianką PUR są bardzo zadowolone z efektów. Jak jednak mówi nam ekspert firmy Techniczne Usługi Natryskowe Marcin Kubicki, aby być w pełni zadowolonym z ocieplenia, należy zlecić wykonanie usługi doświadczonej firmie, która nie popełni błędów podczas nakładania pianki.
  • Szybkość montażu - ogromną zaletą pianki jest szybkość i łatwość montażu. Oczywiście montaż musi wykonać odpowiednio do tego przygotowana osoba, aby pianka sprawdzała się doskonale. Jednak utwardza się ona natychmiast po nałożeniu, zwiększając przy tym swoją objętość i wypełniając każdą szczelinę. Ocieplenie poddasza, murów czy fundamentów pianką trwa krócej, niż zakładanie wełny mineralnej czy styropianu.
  • Dokładnie uszczelnia każde miejsce - pianka, poprzez swoje właściwości rozprężające, dokładnie wypełnia każde miejsce. Poza tym można ją nakładać  nawet z większej odległości, kiedy uszczelnić trzeba trudno dostępne powierzchnie.
  • Paroprzepuszczalność - pianki PUR są paroprzepuszczalne, czyli pozwalają “oddychać” ścianom i innym podłożom, na których zostały rozprowadzone. Dzięki temu wilgoć odprowadzana jest z podłożą, nie pojawi się więc ani pleśń, ani grzyby.

Wady pianki PUR

Czy ocieplanie poddasza pianką ma jakieś wady? Nie jest ona od nich wolna. Pianka PUR jest bardziej łatwopalna niż wełna mineralna, która jest całkowicie niepalna. Do wad można zaliczyć także cenę pianki - cena rośnie bowiem wraz z grubością izolacji, jeśli więc chcemy mieć bardzo grubą izolację, należy liczyć się niestety z wyższymi kosztami, niż w przypadku wełny mineralnej albo styropianu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas