Materiał Partnera Istotna rola hydroizolacji

Istotna rola hydroizolacji

Odpowiedniej jakości materiały, użyte do stworzenia skutecznej bariery dla wody i wilgoci, może oszczędzić inwestorom wielu kłopotów, w przyszłości. Hydroizolacja nazywana również izolacją przeciwwodną odpowiada za niedopuszczenie wilgoci do ważnych struktur budowli. Przede wszystkim zabezpiecza przed działaniem wód gruntowych. Co warto wiedzieć o hydroizolacji i co znajduje się w ofercie firm, świadczących takie usługi?

Hydroizolacja – podział

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że wilgoć stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla budynków istniejących, jak i tych budowanych na nowo od podstaw. Szczególnie jeżeli chodzi o fundamenty. Fundament powinien być wykonany z najwyższej jakości betonu, ponieważ w zdecydowanej mierze od niego zależy stabilność całej konstrukcji. Fundamentom trzeba zapewnić odpowiedniej jakości izolację pionową i poziomą. Niedopilnowanie tego etapu prac, może w przyszłości skutkować absolutną katastrofą. Jak łatwo się domyślić, izolacja pozioma dotyczy wszystkich elementów, które można określić jako posadzki, a izolacja pionowa – ścian.

Aby była ona skuteczna, potrzebny jest nie tylko specjalistyczny materiał, ale również odpowiednia wiedza techniczna. Żeby mieć pewność, iż prace związane z hydroizolacją zostaną przeprowadzone z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto zaufać w tej kwestii jedynie najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich Akma Polska, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz stosowaniu najnowszych technologii budowlanych od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie izolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych. Co jeszcze warto wiedzieć o hydroizolacji?

Hydroizolacja – najnowsze technologie

Hydroizolacji dokonać można przy pomocy wielu materiałów. Najczęściej używanymi dotychczas były papa termozgrzewalna oraz specjalistyczne folie z tworzyw sztucznych. Choć produkty te spełniały oczywiście swoje funkcje, nie były jednak idealne. Rozwój technologii budowlanej spowodował powstanie systemu zgodnego ze środowiskiem, przyjaznego człowiekowi. materiały użyte w tym systemie są bez domieszek polimerowych. Nie ograniczają się jedynie do wykonania szczelnej tapety izolacyjnej na ścianie, ale  usuwają z czasem  nadmiar wilgoci w całym przekroju ściany. System zabezpiecza powierzchnie przed przenikaniem wody gruntowej, wilgoci oraz wszelkiego rodzaju związków chemicznych w strukturę budynku.

Dzięki odpowiedniej jakości izolacji można uniknąć problemów związanych z pojawieniem pleśni oraz grzybów. Hydroizolacja połączona z doskonale funkcjonującym systemem wentylacji budynku to tak naprawdę jedyny sposób na zapewnienie domownikom zdrowego klimatu. Brak wilgoci w pomieszczeniach zabezpiecza je przed zbyt szybką degradacją. Nie trzeba zatem liczyć się z wykonaniem drogiego remontu.

Podziel się