Materiał Partnera Instalacja wodno-kanalizacyjna – co warto wiedzieć

Instalacja wodno-kanalizacyjna – co warto wiedzieć

Instalacja wodno-kanalizacyjna to podstawa w każdym budynku niezależnie od jego przeznaczenia. Bez dostępu do wody nie możemy bowiem wykonywać wielu czynności, a więc codzienne funkcjonowanie jest znacznie utrudnione i mało komfortowe. By jednak system spełniał podstawowe zadanie, musi zostać odpowiednio zaprojektowany i rzetelnie wykonany. Co warto wiedzieć na temat tej instalacji? Jak uniknąć błędów podczas jej wykonania? Sprawdź!

Błędy podczas wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnej

Instalacja wodno-kanalizacyjna pełni bardzo ważną rolę w każdym domu i budynku użytkowym. Jako że jest to system, który ma podwójne zastosowanie, ponieważ ma zarówno dostarczać wodę, jak i odprowadzać ścieki, prawdopodobieństwo popełnienia błędu jest niestety większe. Najczęściej zdarza się, że podłączenia są źle wykonane, a co za tym idzie, ścieki są niewłaściwie odprowadzane, występują przecieki lub też zatykanie się instalacji. Instalacja wodno-kanalizacyjna może również źle funkcjonować przez nieodpowiednie zabezpieczenie elementów podczas prac budowlanych. Cały projekt musi zostać wykonany w sposób, który będzie umożliwiał swobodne wykonywanie napraw i przeglądów. W przeciwnym przypadku usunięcie jakiejkolwiek usterki jest cięższe i bardziej czasochłonne.

Instalacja wodno-kanalizacyjna dopasowana do potrzeb

Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej z całą pewnością nie jest łatwe i trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów. Jak radzi więc pracownik firmy Hydro-Instal, najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tych prac zaufanemu hydraulikowi. Specjalista doradzi nam między innymi wybór odpowiedniego materiału, z jakiego mają być wykonane elementy systemu. Zazwyczaj są one zrobione z metalu odpornego na korozję, takiego jak stal lub miedź. Alternatywą są jednak rury wykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak PCV i umożliwiają przepływ płynów o zakresie temperatury od 0°C do 40°C. Cała instalacja może być wykonana w dwojaki sposób – w układzie trójnikowym lub też w układzie rozdzielaczowym. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas