Materiał Partnera Instalacja elektryczna w domu

Instalacja elektryczna w domu

Poprawnie zamontowana i serwisowana instalacja elektryczna posłuży nam przez wiele lat. Jest podstawą działania wielu systemów ogrzewania pomieszczeń, wody, systemów alarmowych czy informatycznych. Wszelkie usługi jak wymiana wadliwych części, regularne sprawdzanie i naprawa poszczególnych elementów powinny być przeprowadzane przez specjalistów. Dzięki temu gwarantuje nam to bezpieczne użytkowanie całej elektryki w domu.

Firma Domikon to zespół wykwalifikowanych i doświadczonych profesjonalistów, którzy specjalizują się w świadczeniu usług elektrycznych oraz budowlanych. Zdajemy sobie sprawę, że od poprawnie zamontowanej instalacji zależy nasze zdrowie lub bezpieczeństwo, dlatego do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie, terminowo realizując wszystkie zamówienia. Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi, jak i właścicielami firm. W naszej ofercie znaleźć można między innymi montaż i serwis instalacji elektrycznych, montaż domofonów i wideodomofonów, instalacje SAT/TV/DVBT/internetowe, serwis sieci komputerowych, montaż telewizji przemysłowej czy montaż systemów alarmowych.

Elektryka w domu

Prace przy instalacjach wymagających prądu wymagają specjalistycznej wiedzy, dużego doświadczenia i profesjonalnego sprzętu. W przypadku awarii lub usterki lepiej nie podejmować samodzielnych napraw może to być niebezpieczne. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Pracownicy Domikon w kilka chwil znajdą przyczynę problemu i usuną ją tak, aby korzystanie z instalacji elektrycznych w domu lub na terenie Państwa firmy było bezpieczne. Naszą specjalnością jest również praca z automatycznymi bramami. Są one coraz częściej montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak również na terenie przedsiębiorstw. Postrzegane są jako doskonała forma zabezpieczenia przed niepowołanymi osobami, jednak jako sprzęt korzystający z prądu także im zdarzają się awarie. W zależności od posiadanej bramy przeprowadzamy naprawy napędów, zawiasów, czujników oraz fotokomórek, wymieniamy bezpieczniki oraz konserwujemy wszystkie drobne elementy. Pracujemy wykorzystując specjalistyczne narzędzia, które znacznie skracają czas naprawy oraz umożliwiają nam wielozadaniowość.

Konieczność serwisowania instalacji

Sprawna instalacja oraz jej utrzymanie i serwis są niezmiernie ważne zarówno na terenie prywatnych posiadłości, jak i przedsiębiorstw. Niepoprawne podłączenie kabli może spowodować wypadek, porażenie prądem lub wybuch pożaru. Skorzystanie z usług wykwalifikowanego elektryka jest niezbędne, jeśli zależy nam na poprawnym działaniu takiej instalacji. Zwłaszcza jeśli chcemy, aby przeprowadzono montaż skomplikowanych systemów, co może wymagać specjalistycznej wiedzy posiadanej jedynie przez elektryka z uprawnieniami. Taka osoba jest na bieżąco ze wszystkimi regulacjami i wymogami dotyczącymi poprawnej instalacji przewodów, uziemienia i gniazdek. Dokona również poprawnego oznaczenia wszystkich elementów takiej instalacji oraz odpowiedniego ich rozmieszczenia. Błędy na każdym etapie prac mogą prowadzić do utrzymywania się zapachu palącego się plastiku, zniszczeń na powierzchni ścian, przegrzewania się urządzeń elektrycznych, migotania światła lub włączania i wyłączania się urządzeń, co może doprowadzić do ich awarii.

Podziel się