Materiał Partnera Inaczej o wykańczaniu wnętrz

Inaczej o wykańczaniu wnętrz

Zanim wprowadzimy się do nowego mieszkania czy domu, musimy poświęcić nieco czasu na jego wykończenie. Można w tym celu skorzystać w usług firm wielobranżowych, jednak zatrudnienie specjalistów w danej dziedzinie często daje lepsze efekty, gdyż firmy zajmujące się jedynie układaniem podług, glazury, czy malowaniem i tapetowaniem, mają znacznie większe doświadczenie w wybranym przez siebie fachu.

Komu zlecić roboty wykończeniowe w naszym mieszkaniu?

Firmy zajmujące się kompleksowym wykańczaniem mieszkań, mają w swoim zakresie wiele różnych robót i czy zatrudnia się firmę wielobranżową, czy też kilka mniejszych firm specjalistycznych, świadczących usługi wykończeniowe, to efekt może być podobny – na budowie znajduje się na raz wiele osób i wszyscy wchodzą sobie w drogę. Przy czym glazurkarz uważa, że jego czynność jest ważniejsza od tej, którą wykonuje człowiek układający panele, bądź drewniane deski i obaj nieustannie wchodzą sobie w paradę, klnąc przy tym... w sposób naganny. Właściciel firmy Remfach z woj. śląskiego zajmującej się malowaniem ścian i tapetowaniem, radzi nam byśmy uzbroili się na ten okres w cierpliwość, ponieważ proces wykańczania mieszkania nie jest łatwy, a lepiej wszystkiego na początku odpowiednio dopilnować, by potem mieć na wiele lat spokój. Dlatego dobrze, by poszczególne ekipy budowlane wykonywały swoje zadania pojedynczo i w spokoju, z dużą uwagą i skupieniem.

Tynkowanie, malowanie i tapetowanie ścian

Odpowiednie wyprowadzenie ścian w mieszkaniu jest niezwykle ważne. Nawet po otynkowaniu wnętrz przez ekipy deweloperskie okazuje się, że ściany wymagają jeszcze położenia gładzi, gdyż są w wielu miejscach nierówne. Dopiero, kiedy podkład gipsowy dobrze wyschnie, można pomalować ściany, najlepiej najpierw białym kolorem, a dopiero potem przystępując do nadania mu barwy zgodnej z życzeniem inwestora. Najczęściej okazuje się po pierwszym malowaniu, że warto nałożyć drugą warstwę – chyba, że stosuje się farby jednorazowego krycia, ale są one zazwyczaj sporo droższe od tych do malowania wielorazowego. Jeśli w pomieszczeniu mają zostać położone tapety, to także, a może nawet bardziej szczególnie przykładając się – trzeba ściany wygładzić. Naklejanie tapety wymaga wielkiej uwagi i staranności, aby usunąć wszelkie drobiny powietrza, a najlepiej w ogóle nie dopuścić do ich powstania. Tapety zwykle są też tak przycięte, że należy ze skupieniem odnaleźć kontynuację wzoru, aby uniknąć przesunięć.

Jeśli chcemy mieć starannie wykończone mieszkanie warto zatrudnić do pomocy fachowców, którzy znają się na temacie, któremu będą musieli podołać. Tylko tacy są w pełni godni naszego zaufania, odnośnie miejsca, w którym zamierzamy spędzić wiele kolejnych lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas