Materiał Partnera
Granit jako materiał budowlany

Granit jako materiał budowlany

Elementy wykonane z kamienia naturalnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z połączenia w tym materiale zarówno funkcji praktycznych, jak i estetycznych. Kamień naturalny doskonale sprawdza się przy pracach wykończeniowych. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Inwestorzy szczególnymi względami darzą granit. Co sprawia, że kamień ten postrzegany jest przez wszystkich jako absolutnie wyjątkowy?

Cechy kamienia naturalnego

Kamień naturalny zawdzięcza swoją sławę przede wszystkim jednej z cech. Mowa tu o prawie całkowitej hydrofobowości. Materiał nie jest podatny na działanie wody. Można wykorzystywać go do prac wykończeniowych na zewnątrz budynku. Nie wystąpi tutaj tzw. przemarzanie, czyli cząsteczki wody nie wchodzą w głąb struktury kamienia, a po zamarznięciu nie rozsadzają go od środka. Wytrzymałość mechaniczna kamienia naturalnego powoduje, że świetnie sprawdza on się również jako materiał np. na blaty kuchenne. Jeżeli mowa już trwałości, szczególnie wyróżnia się jeden rodzaj kamienia. Mowa tu oczywiście o granicie. Jego właściwości sprawiają, że jako materiał budowlany sprawdza się dosłownie wszędzie.

Aby stać się jego posiadaczem, wystarczy złożyć zapytanie ofertowe do profesjonalnych firm, zajmujących się sprzedażą kamienia. Z pewnością należy do nich firma M&A Granit, która ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z największym kamieniołomem granitu w Europie, zapewnia swoim klientom łatwy dostęp do najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanego materiału. Bliskość kamieniołomu sprawia także, że klienci mogą liczyć na regularne i zawsze terminowe dostawy. Jakie jeszcze cechy decydują o tym, że granit jest tak niezwykły?

Obróbka granitu

Pomimo swojej ogromnej wytrzymałości mechanicznej, granit jest skałą stosunkowo łatwą w obróbce. Dlatego można nadawać jej rozmaite kształty i rozmiary. Kostka granitowa świetnie nadaje się jako podłoże na parkingi i podjazdy. Głównie z płyt granitowych wykonuje się groby, nagrobki, grobowce, rzeźby oraz pomniki. Łatwość cięcia granitu sprawia, że to również doskonały materiał na parapety. Z płyt granitowych robi się także całe podłogi lub wykończenia ścian. Szczególnie w pomieszczeniach takich jak łazienka i kuchnia. Uniwersalne zastosowanie oraz szeroka dostępność powodują, że wytwarzane z niego przedmioty są zarówno estetyczne, jak i ekonomiczne.

Choć sama nazwa kamienia kojarzyć się może z przepychem, nie oznacza to, że przy jego zakupie trzeba będzie się pozbyć wszystkich oszczędności. Warto jedynie pamiętać, że wyselekcjonowaną skałę granitową najwyższej jakości, mogą zapewnić tylko najbardziej doświadczone firmy.

Opracowanie:

Podziel się