Artykuł sponsorowany Geodezyjna obsługa inwestycji – Geo System Benon Bogdan

Geodezyjna obsługa inwestycji – Geo System Benon Bogdan

Geodezyjna obsługa inwestycji to ogół czynności, które może wykonać uprawniony geodeta, mający wykształcenie w dziedzinie geodezji i kartografii. Do jego zatrudnienia zobowiązany jest każdy właściciel nowej budowli oraz inwestor obiektów użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz komunikacyjnych. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie czynności wchodzą w zakres geodezyjnej obsługi inwestycji!

Pierwszy etap geodezyjnej obsługi inwestycji

Geodezyjną obsługę inwestycji możemy podzielić na trzy główne etapy. Pierwszym z nich jest przygotowanie terenu pod budowę, czyli wykonanie czynności przygotowawczych. Zaliczamy do nich:

  • wytyczenie granic działki przeznaczonej pod zabudowę,

  • aktualizację mapy zasadniczej do celów projektowych,

  • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do załatwienia wszelkich formalności, w tym uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,

  • opracowanie danych do tyczenia bazujących na informacji pozyskanej z zatwierdzonego projektu architektonicznego.

Kolejne etapy geodezyjnej obsługi inwestycji – zapoznaj się z nimi!

W ramach drugiego etapu uprawniony geodeta zajmuje się tyczeniem i inwentaryzacją wykonanych prac budowlanych. Jego zadaniem jest przede wszystkim sprawdzanie zgodności wykonanych prac z założeniami projektu budowlanego. Ponadto musi zadbać o prawidłowe usytuowanie obiektu – zgodnie z wytyczonymi punktami geodezyjnymi.

Z kolei trzeci etap geodezyjnej obsługi inwestycji dotyczy przygotowania dokumentacji wymaganej do odbioru obiektu oraz pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności.

Kiedy potrzebna jest geodezyjna obsługa inwestycji?

Obsługi geodezyjnej wymagają inwestycje związane z budową nowego domu, rozbiórką obiektu, wykonaniem dobudówki, jak i budową obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej

– informuje pracownik firmy Geo System Benon Bogdan.

Najlepiej, jeśli cały proces inwestycyjny będzie nadzorowała jedna firma geodezyjna. Warto również zadbać o zatrudnienie geodetów wykorzystujących nowoczesne technologie i dysponujących innowacyjnym sprzętem geodezyjnym.

Opracowanie:

Geo System Benon Bogdan

Katowice , pl. Kasprowicza 1 lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas