Materiał Partnera Geodezyjna obsługa inwestycji

Geodezyjna obsługa inwestycji

Każda inwestycja budowlana i drogowa wymaga stałej współpracy z geodetą już od momentu rozpoczęcia prac projektowych, aż po dokonanie odbioru powykonawczego. Geodeta dokonuje dokładnych pomiarów, które przenosi na specjalne mapy, na ich podstawie wykonywana jest realizacja inwestycji. Mapy geodezyjne muszą zostać złożone w urzędzie razem z projektem inwestycji w celu uzyskania pozwolenia na budowę. W czasie trwania prac geodeta dokonuje również pomiarów kontrolnych, aby upewnić się, że wszystko jest realizowane zgodnie z planem, a w razie konieczności ma możliwość wprowadzenia odpowiednich poprawek. Gdy prace się zakończą, konieczne jest jeszcze przeprowadzenie geodezyjnego odbioru powykonawczego, który również składany jest w urzędzie z wszystkimi dokumentami.

Jak wygląda praca geodety?

Geodeta wykonuje pomiary w terenie. Wiele osób nie ma pojęcia czym zajmują się osoby, które czasem widujemy na drogach czy na działkach – jednak trzyma przyrząd przypominający zaostrzoną tyczkę, zaś druga coś na kształt kamery. W ten sposób dokonywane są pomiary, które następnie przenoszone są do programów komputerowych. Gotowa mapa geodezyjna trafia do wykonawców. Następnie w czasie realizacji inwestycji przeprowadzana jest kontrola geodezyjna. A na koniec odbiór.

Czy współpraca z geodetą jest potrzebna?

Żadna inwestycja, w tym również budowa prywatnego domu nie może się obejść bez współpracy z geodetą. Usługi geodezyjne to więc konieczność, dla każdego inwestora zarówno tego indywidualnego, jak i firm, przedsiębiorstw czy deweloperów. Geodeta dzięki swoim pomiarom wyznacza dokładne punkty realizacji inwestycji, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i oznacza je na mapie.

Współpraca z geodetą przy budowie domu, hotelu, czy drogi to konieczność i każdy inwestor powinien o tym pamiętać. Warto również wybrać doświadczoną firmę, która ma opinię dokładnej i cieszy się zaufaniem dotychczasowych klientów. Wybór odpowiedniego geodety również może być dość trudny, jednak odpowiednie przeprowadzenie pomiarów może oszczędzić nam wielu trudności i problemów. Jeśli więc planujemy w najbliższej przyszłości budowę, warto już dziś znaleźć geodetę, który zajmie się obsługą naszej inwestycji. Profesjonalne podejście i skrupulatność są tu niezwykle istotne, dlatego warto stawiać na specjalistów w tym fachu.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas