
Geodezja inżynieryjno-przemysłowa domeną firmy Geopomiar
Budowa i remontGeodezja inżynieryjno-przemysłowa obejmuje pełną obsługę inwestycji budowlanych, zarówno tych mieszkaniowych, jak i przemysłowych, a także działania prowadzone na potrzeby inżynierii. To wszelkiego rodzaju pomiary przeprowadzane podczas budowy obiektu, jak również w czasie jego eksploatacji. Kompleksowe usługi na potrzeby geodezji inżynieryjno-przemysłowej, jak również pozostałe prace geodezyjno-kartograficzne wykonuje firma Geopomiar z Będzina.
Jakie prace obejmuje geodezja inżynieryjno-przemysłowa?
Do przykładowych prac występujących w geodezji inżynieryjno-przemysłowej należą między innymi:
badania odkształceń kominów,
pomiary przekroju budynków i obiektów,
sporządzanie map do celów projektowych,
pomiary objętości mas ziemnych,
wykonywanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Kompleksowe usługi geodezyjno-kartograficzne w dziedzinie geodezji inżynieryjno-przemysłowej oferuje przedsiębiorstwo Geopomiar, działające na terenie całego województwa śląskiego.
Zastosowanie geodezji inżynieryjno-przemysłowej
Ten dział geodezji znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Obejmuje budownictwo mieszkalne, maszynowe i przemysłowe, budowę naziemnych tras komunikacyjnych, tuneli, platform wiertniczych, portów i stoczni, a także górnictwo podziemne. Wszystkie pomiary związane z realizacją powyższych inwestycji wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, takiego, jaki ma w posiadaniu firma geodezyjna Geopomiar, specjalista w zakresie geodezji inżynieryjno-przemysłowej.
Dysponujemy rozbudowanym zapleczem magazynowo-sprzętowym, co nie tylko znacznie usprawnia realizację zleceń i zapewnia precyzyjność pomiarów, ale także pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jednak nawet najlepsze maszyny nie będą w pełni funkcjonalne bez obsługujących je ludzi. Dlatego nasz zespół składa się z samych fachowców, którzy mają niezbędne umiejętności i wiedzę, by rzetelnie wykonywać swoją pracę
– mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa.
Geodezja inżynieryjno-przemysłowa to trudna dziedzina, wymagająca bardzo szczegółowej wiedzy z zakresu matematyki i nauk technicznych. Należy nie tylko umieć posługiwać się profesjonalnym sprzętem, czy specjalistycznym oprogramowaniem, ale także korzystać z nowoczesnych technologii pomiarowych i ciągle się rozwijać. Bez fachowej wiedzy geodety nie rozpocznie się budowa żadnej inwestycji.