Artykuł sponsorowany Gdzie sprawdzi się szkło typu float?

Gdzie sprawdzi się szkło typu float?

W zakładach szklarskich zamówić można rodzajów szkła, jednak najtańszym i cieszącym się największym zainteresowaniem typem jest tzw. float. To w rzeczywistości nazwa procesu, w trakcie którego powstaje takie szkło zwykłe. Jest ono bardzo często podstawowym elementem poddawanym późniejszej obróbce w celu dostosowania do planowanej eksploatacji. Gdzie sprawdza się szkło typu float?

Szklo typu float we wnętrzach budynków

Najtańsze i zarazem doskonale wyglądające szkło typu float ma zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Jest wykorzystywane nie tylko do produkcji szyb znajdujących się następnie w oknach, ale także do wykończenia wielu elementów wyposażenia wnętrz domów czy mieszkań. Często w nowoczesnych aranżacjach stosuje się bowiem atrakcyjne wizualnie przeszklenia, które powinny być jednocześnie wytrzymałe i tanie w wykonaniu. Zapewnia to właśnie szkło typu float oferowane m.in. przez zakład szklarski Glass Bud.

Specjaliści są w stanie przygotować z takiego rodzaju szkła także elementy wyposażenia łazienek. Szklane półki czy szyby prysznicowe to najczęstsze zastosowanie wspomnianego materiału w tym pomieszczeniu. Dzięki szkłu typu float można nadać też wyjątkowego charakteru salonowi czy gabinetowi. Znajdujące się w nich nietuzinkowe stoliki z szybą ze szkła typu float z pewnością będą przyciągać uwagę zaproszonych gości. Ważne jest, by przeszklenie zostało przygotowane z należytą starannością. Dzięki temu tafla będzie gładka i jednocześnie stosunkowo wytrzymała. Gdzie jeszcze można taki rodzaj szkła zastosować?

Nietypowe zastosowanie szkła typu float

Proponowane przez dobre zakłady szklarskie wyroby ze szkła typu float wyróżniają się m.in. odpornością na wysokie temperatury. Z tego względu można je zastosować w charakterze szkła kominkowego. Szklanymi elementami można także wykończyć ściany np. w kuchni, co jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale też praktyczne. Do takiego zastosowania wykorzystuje się najczęściej szkło lakierowane. Technologia float umożliwia przygotowanie niemal idealnie gładkiej tafli, która może być bazą również do przygotowania luster.

Szkło typu float jest na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdza się jako materiał do produkcji witryn sklepowych, obudów pomieszczeń kasowych czy nawet dachów. Brak zniekształceń sprawia, że szyby pojedyncze ze szkła wykonanego w technologii float będą świetnym materiałem do wykończenia budynków mieszkalnych i nie tylko. Przygotowanie poszczególnych elementów szklanych to jednak konieczność ich uprzedniej obróbki. Tym oraz samym przygotowaniem szkła float zajmie się specjalistyczny zakład szklarski, oferując finalne wyroby w atrakcyjnych cenach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas