Materiał Partnera
Fototapety 3D – zalety i możliwości aranżacji

Fototapety 3D – zalety i możliwości aranżacji

Tapety znowu stają się modne i znacząco różnią się od tych sprzed lat, kiedy do wyboru mieliśmy nie więcej niż kilka wzorów. Dziś szczególnie popularne są fototapety oraz fototapety 3D, które mogą stanowić idealną dekorację wnętrza. Tego typu dekoracje ścienne charakteryzują się wieloma zaletami, skłaniającymi nas do zastanowienia się nad ich wykorzystaniem we własnym domu.

Dlaczego warto wybrać fototapetę 3D?

Fototapety 3D to jeszcze bardziej efektowna ozdoba ściany, niż zwykła fototapeta. Chociaż niegdyś tapety kojarzyły się głównie z kiczem, dzisiaj jest zupełnie na odwrót. To ceniona oraz chętnie wybierana dekoracja ścienna, która wygląda bardzo realistycznie i profesjonalnie. Fototapeta 3D jest nowatorskim, ale ciekawym rozwiązaniem, które bez wątpienia wzbudzi słowa uznania pośród gości, jakich zaprosimy na domową imprezę. Producenci dbają o najwyższą jakość fototapet, gwarantując nam ogromną paletę wzorów, również w przypadku fototapet 3D. 

Aranżacja wnętrza z fototapetą 3D

Fototapety 3D pozwalają w niezwykły sposób zaaranżować każde wnętrze. Dlaczego? Dają wrażenie głębi, dlatego pokój, nawet najmniejszy, będzie wydawać się bardziej przestrzenny, niż jest w rzeczywistości – tłumaczy nasz rozmówca ze sklepu internetowego Kraina Barw. Chociaż to tylko złudzenie optyczne, poprawia nasz komfort przebywania w danym wnętrzu. Możemy wybierać spośród różnych wzorów, w zależności od gustów i zainteresowań. Producenci zapewniają nam wiele możliwości, oferując kręte uliczki, tunele, mosty, a także wiele nieregularnych kształtów, czasami wręcz przyprawiających o zawrót głowy. Wybierzmy motyw, na który tak po prostu lubimy patrzeć, a nigdy nam się nie znudzi.

Jak przykleić fototapetę 3D?

Co istotne, przyklejenie fototapety 3D jest równie proste, jak każdej innej tapety. Trzeba tylko trzymać się kolejnych kroków i w niedługim czasie będziemy mogli cieszyć się pięknie zaaranżowanym pomieszczeniem. Najważniejsze jest przygotowanie ściany – musi być czysta i sucha. Dlatego poprzednią tapetę trzeba odkleić, a ścianę pomalowaną farbą – umyć specjalnym malarskim mydłem. W zależności od wskazówek zawartych na instrukcji, klej nanosimy na tapetę bądź na ścianę, a następnie dokładnie naklejamy całość. Pamiętajmy, aby zetrzeć nadmiar kleju, a jeśli tapeta w jakimś miejscu wystaje, można przyciąć ją ostrym nożykiem. Dzięki temu będzie wyglądać idealnie.

Podziel się