Materiał Partnera Firma usługowa Józefa Uliasza – specjaliści od montażu pomp ciepła

Firma usługowa Józefa Uliasza – specjaliści od montażu pomp ciepła

Współczesne budownictwo zmierza w kierunku ekologii i energooszczędności. Decydując się na postawienie domu jednorodzinnego, już na etapie projektowania budynku myślimy o tym, by koszty jego utrzymania, były jak najniższe. Nie bez powodu większość inwestorów zastanawia się nad montażem pompy ciepła. Dzięki niej można praktycznie za darmo ogrzewać dom w zimie, ale nie tylko. Zapytaliśmy ekspertów z firmy Józefa Uliasza o to, jakie są pozostałe zalety użytkowania pompy ciepła.

Czym właściwie jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które swoimi gabarytami przywodzi na myśl lodówkę lub nowoczesny kocioł grzewczy na gaz. Zresztą podobnie jak on pompa ciepła służy do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Na jakiej zasadzie działa? Jak informuje pracownik firmy Józefa Uliasza, która specjalizuje się w instalacji pomp ciepła:

„Tego rodzaju urządzenia nie wytwarzają ciepła samodzielnie. Pobierają je natomiast z otoczenia – z wody, gruntu lub powietrza i przekształcają je tak, aby można było wykorzystać je do ogrzania domu. Najłatwiejsze w montażu są pompy powietrzne, jednak ich efektywność bywa zawodna, kiedy temperatura na zewnątrz spada. Naszym klientom polecamy więc gruntowe pompy ciepła, które charakteryzują się stałą wydajnością grzewczą niezależnie od pogody za oknem”.

Dlaczego warto korzystać z pomp ciepła?

Z instalacją pompy ciepła w domu wiąże się wiele zalet. Przede wszystkim tego rodzaju inwestycje są zgodne z polityką Unii Europejskiej, która przyznaje dofinansowania na zakup i montaż omawianego w artykule urządzenia. Istotne jest też to, że pompa ciepła nie emituje żadnych spalin do atmosfery i umożliwia redukcję emisji gazów cieplarnianych. Ma to bardzo duże znaczenie dla środowiska naturalnego. Co więcej, pompy ciepła charakteryzują się wysoką klasą energetyczną. Do działania potrzebują niewielkiej ilości energii elektrycznej, co nie obciąża zanadto domowego budżetu. Wspomnieliśmy już, że pompa ciepła ogrzewa dom zimą, ale nie powiedzieliśmy, że pomaga chłodzić pomieszczenia latem. Inwestując w pompę ciepła, zapewniamy naszej rodzinie optymalny komfort termiczny przez cały rok. W dodatku podnosimy wartość swojej nieruchomości, co będzie mieć duże znaczenie przy jej sprzedaży.

Dlaczego warto powierzyć montaż pompy ciepła firmie Józefa Uliasza?

Przedsiębiorstwo usługowe prowadzone przez Józefa Uliasza może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w branży. Firma dysponuje specjalistycznym sprzętem do wykonywania odwiertów i narzędziami do montażu pomp ciepła. Zatrudnia wykwalifikowanych fachowców, którzy wszystkie prace wykonują zgodnie z najnowszą wiedzą techniczną i którzy potrafią trafnie doradzić inwestorowi w doborze rozwiązań dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb. Warto zaznaczyć, że firma Józefa Uliasza terminowo wywiązuje się ze wszystkich zleceń i udziela gwarancji na swoje usługi.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas