Materiał Partnera Farby antykorozyjne - czym się wyróżniają i kiedy je stosować?

Farby antykorozyjne - czym się wyróżniają i kiedy je stosować?

Farby antykorozyjne to często jedyny sposób na zachowanie atrakcyjności metalowych elementów znajdujących się w gospodarstwie domowym. Sprawdzają się do pokrywania metalowych ogrodzeń i małej architektury ogrodowej, takiej jak np. huśtawki. Sprawdź, czym dokładnie są farby antykorozyjne, co warto nimi malować i jak ich używać, żeby rzeczywiście spełniały swoją funkcję.

Farba antykorozyjna - czyli jaka?

Farby antykorozyjne to wszystkie te farby, które chronią malowaną powierzchnię przed pojawieniem się rdzy. Takie właściwości farby są zasługą jej składu chemicznego. Farby akrylowe, chlorokauczukowe, alkidowe i poliuretanowe chronią przed dostaniem się wilgoci do pomalowanej powierzchni. Część z nich dodatkowo zabezpiecza przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, a niektóre są odporne także na alkohol i smar. Są więc idealne do naniesienia na wszelkie te sprzęty i przedmioty, które są stale eksponowane na działanie czynników atmosferycznych. Dobra farba antykorozyjna będzie zapewniała jednakową ochronę przed słońcem, deszczem, śniegiem i mrozem, czyli działa o każdej porze roku.

Co i jak warto malować farbą antykorozyjną?

Praktycznie wszystkie farby antykorozyjne nadają się do malowania elementów wykonanych ze stali, żelaza i żeliwa. Oznacza to, że możesz wykorzystać je do ozdobienia balustrady na balkonie, ogrodzenia i wielu innych elementów zewnętrznych swojego domu. Większość farb antykorozyjnych można stosować nie tylko na czyste powierzchnie, ale też na te, które już są pokryte rdzą. Po pomalowaniu będą chronione przed dalszym korodowaniem. Jako że farby antykorozyjne występują w wielu kolorach, pozwolą Ci odnowić dowolną powierzchnię, przywracając jej dawną atrakcyjność. Nie poleca się jednak ich mieszania w celu uzyskania oryginalnego odcienia.

Gdzie kupić wysokiej jakości farbę antykorozyjną?

Niestety, nie wszystkie reklamowane farby antykorozyjne rzeczywiście sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Niektóre produkty dobrze chronią przed wilgocią, ale nie wytrzymują mrozów, przy których pękają i odsłaniają metal, narażając go na korozję. Wysokiej jakości farby antykorozyjne można nabyć u doświadczonych dystrybutorów. Jednym z nich jest firma Farbomix, która oferuje farby idealnie kryjące różne powierzchnie, nie tylko metalowe. Warto pamiętać, że poza bogatą ofertą farb specjalistycznych, przemysłowych i dekoracyjnych, dobry sprzedawca służy też doradztwem w zakresie wyboru i użytku swoich produktów. Kupując farbę, warto więc dopytać, ile warstw najlepiej zastosować i jak długo powinna wysychać powierzchnia, żeby farba gwarantowała jej optymalną ochronę.

Opracowanie:

Farbomix s.c.

Zielona Góra , Wiejska 4a

Podziel się