Artykuł sponsorowany Etapy budowy domu mieszkalnego jednorodzinnego?

Etapy budowy domu mieszkalnego jednorodzinnego?

Budowa domu to skomplikowany proces, który składa się z wielu działań. Aby przebiegał sprawnie, bardzo ważne jest dobre planowanie, i nie chodzi tu wcale o plan domu, czyli projekt budowlany. Chodzi o rozplanowanie całej inwestycji od początku do końca. Na jakie etapy można podzielić budowę domu? Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na to pytanie, a także podpowiedzi, jak sobie radzić z różnymi niespodziankami, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Od czego należy rozpocząć przygotowania do budowy domu?

Budowa, czy to domu, czy większej inwestycji, nie należy do łatwych zadań. Dlatego doświadczeni inwestorzy rozpoczynają ją od harmonogramu prac budowlanych. Przydaje się on zwłaszcza, jeśli zakładamy kompleksową realizację inwestycji, czyli budowę domu pod klucz. Działania można z grubsza podzielić na etap przygotowawczy, nazywany też etapem zerowym, oraz właściwą budowę, którą z kolei dzieli się na kolejne etapy. Etap zerowy to zakup działki, sporządzenie projektu budowlanego, oraz uzyskanie niezbędnych dokumentów administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę, jeśli jest ono wymagane.

Z czym trzeba się liczyć, budując dom?

Pierwszym etapem już właściwej budowy budynku, są prace przygotowawcze na placu budowy, obejmujące między innymi wybór dobrej firmy budowlanej, takiej jak Przembud Budowa domów, wykańczanie wnętrz. Już razem z fachowcami, w tym z kierownikiem budowy, należy ustalić terminy kolejnych etapów oraz związane z nimi oczekiwania inwestora. Stan zerowy obejmuje wszelkie prace na placu budowy, aż do wybudowania fundamentów.

Kolejnym etapem jest stan surowy otwarty, czyli wykonanie robót murarskich, postawienie ścian, wylanie stropów, a także postawienie dachu, czyli więźby dachowej wraz z wykonaniem przekryciem dachowym. Stan surowy zamknięty obejmuje wstawienie okien i drzwi, wykonanie instalacji wewnętrznych, tynków i posadzek, oraz montaż balustrad i parapetów. Ostatnim etapem jest wykończenie wnętrz, czyli malowanie, montaż urządzeń grzewczych, wykończenie łazienki i kuchni. A potem można się już wprowadzać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas