Materiał Partnera Estetyczne i trwałe wykończenie elewacji? Sprawdź, co o tynkach silikonowych sądzą specjaliści z firmy Perfekt Home!

Estetyczne i trwałe wykończenie elewacji? Sprawdź, co o tynkach silikonowych sądzą specjaliści z firmy Perfekt Home!

Elewacja domu jednorodzinnego od zawsze traktowana jest jako wizytówka całego budynku. Właścicielom bardzo zależy na tym, aby ściany zewnętrzne zostały wykończone przede wszystkim estetycznie. Dlatego też kluczowy staje się tutaj dobór odpowiednich materiałów. Choć ciekawych propozycji jest przynajmniej kilka, to sporym zainteresowaniem ze strony klientów wciąż cieszą się tynki silikonowe. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są największe zalety tynku silikonowego?

Na tle produktów konkurencyjnych tynki tego typu wyróżniają się zaawansowanym pod kątem technologicznym składem, w którym znajdują się m.in. żywice silikonowe. Ich obecność sprawia, że gotowa mieszanka ma bardzo ciekawe właściwości. Po pierwsze, tynki silikonowe są całkowicie hydrofobowe. Nie wchłaniają ani unoszącej się w powietrzu wilgoci, ani wody opadowej. Co warte podkreślenia – cecha ta nie ma wpływu na parametry dotyczące paroprzepuszczalności, czyli zdolności do uwalniania wilgoci pochodzącej z wewnątrz budynku.

Jak słusznie zaznaczają doświadczeni specjaliści z firmy Perfekt Home, ogromną zaletę tynków silikonowych stanowi również ich ponadprzeciętna wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Uzyskana powłoka jest elastyczna, dzięki czemu doskonale nadaje się zarówno do wykonywania prac związanych z tynkowaniem nowej elewacji, jak i z renowacją już istniejącej. Choć nie jest to produkt tani, to wszelkie poniesione koszty można swobodnie potraktować w kategoriach inwestycji, która zwróci bardzo szybko. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dla kogo przeznaczone są tynki silikonowe?

Nowoczesne tynki silikonowe mają uniwersalne zastosowanie i dostępne są w wielu kolorach – dlatego też bez żadnych obaw można polecić je każdemu. Istnieje jednak pewna grupa odbiorców, którzy zakupem tego właśnie materiału powinni być zainteresowani w sposób szczególny. Mowa tutaj o właścicielach domów położonych nieopodal naturalnych zbiorników wodnych lub terenów zalesionych. Dzięki swojemu zasadowemu odczynowi tynk silikonowy w zasadzie wyklucza możliwość rozwoju grzybów, mchów oraz alg. Oznacza to, że po kilku latach nie trzeba będzie liczyć się z koniecznością usuwania charakterystycznego i niezbyt estetycznego zielonkawego nalotu.

W niewielkim stopniu zjawisko to może wystąpić na północnej stornie elewacji. Tynki silikonowe są jednak łatwe w czyszczeniu, dlatego też nie należy się tym przejmować. Jeżeli natomiast chodzi o sam proces tynkowania, to warto powierzyć go doświadczonym wykonawcom z firmy Perfekt Home. Specjaliści zadbają o sprawną realizację zlecenia zgodnie z zachowaniem wyznaczników sztuki budowlanej. Przygotują także wstępną wycenę i zajmą się obliczeniem zapotrzebowania materiałowego.  

Podziel się