Materiał Partnera Estetyczna i trwała podłoga – na jakie rozwiązania warto postawić?

Estetyczna i trwała podłoga – na jakie rozwiązania warto postawić?

Podłoga jest jednym z najważniejszych i jednocześnie najmniej docenianych elementów każdego pomieszczenia. Niemniej jednak warto zadbać o jej estetykę w taki sposób, aby idealnie dopasowana była do ogólnej koncepcji wykończeniowej wnętrza. Ze względu na stałą eksploatację, podłogi narażone są na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania. Dlatego trzeba zadbać także o to, aby zastosowany materiał cechował się odpowiednią wytrzymałością. Na jakie rozwiązania warto postawić?

Panele podłogowe – co trzeba wiedzieć?

Nieustającą popularnością ze strony polskich inwestorów wciąż cieszą się panele podłogowe. Taki stan rzeczy zależny jest od kilku czynników. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim jest to wykończenie posadzki bardzo szybkie w montażu. Dzięki zastosowaniu technologii pióra i wpustu panele mogą zostać ułożone z troską o najmniejszy nawet detal. Nie można nie wspomnieć także o ogromnej wytrzymałości na uszkodzenia. Panele podłogowe występują również w ogromnej ilości kolorów, co znacznie ułatwia ich aranżację do konkretnego wnętrza. Jest to również materiał niezwykle łatwy w konserwacji.

Ich czyszczenie zazwyczaj ogranicza się do zastosowania wilgotnej ściereczki oraz odpowiednio dobranego środka chemicznego. Dla niektórych inwestorów wciąż najważniejszy jest jednak aspekt finansowy. I w tym przypadku panele prezentują się bardzo atrakcyjnie. Próżno obecnie szukać na rynku rozwiązania, które cechowałoby się tak doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Panele przeznaczone są przede wszystkim do pokojów dziennych. Co jednak z innymi pomieszczeniami?

Podłogi w kuchniach i łazienkach – ponadczasowa ceramika

Panele podłogowe raczej nie sprawdzą się w kuchniach i łazienkach, z racji panujących tam dość specyficznych warunków. Wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z wilgocią, zdecydowanie warto postawić na najbardziej sprawdzone i najtrwalsze rozwiązania. W pomieszczeniach o stale lub okresowo podniesionej wilgotności najlepiej sprawdzą się płytki ceramiczne, które są kompletnie niepodatne na degradacyjny wpływ wody. Są to powierzchnie bardzo proste w konserwacji.

Nie można także nie wspomnieć o ich walorach estetycznych, które są w stanie zadowolić wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów. Samo układnie płytek jest jednak relatywnie skomplikowanym i przede wszystkim wieloetapowym procesem. Dlatego, aby mogły się one prezentować jak najlepiej, warto zlecić prace najbardziej polecanym wykonawcom, do których zdecydowanie zalicza się Zybi-Serwis. Fachowcy są w stanie zagwarantować zarówno atrakcyjne ceny, jak i indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Opracowanie:

Zybi-Serwis Zbigniew Pokora

Nowa Wieś , Grunwaldzka 2A

  • tel. 607 683 061

Podziel się