Materiał Partnera Elementy brukowane w ogrodzie

Elementy brukowane w ogrodzie

Mając ogród z pewnością pragniesz by był piękny i zadbany. W kwestii aranżacji ogrodu nie warto ulegać popularnym trendom, najważniejsze, by było to miejsce, w którym chętnie przebywamy, które zapewnia nam relaks i odpoczynek. Ogród to przede wszystkim rośliny, ale bardzo ważne jest też zapewnienie możliwości dotarcia w dalsze zakamarki ogrodu. Tarasy, brukowane ścieżki ogrodowe, mogą stworzyć ciekawe i pełne uroku miejsce.

Estetyka brukowanych tarasów i ścieżek z kostki brukowej

Wielki wybór kolorystyki kostki brukowej, jak i jej materiału, czy rodzaju nawierzchni pozwalają dostosować ostateczny efekt do naszych upodobań. Czy podoba nam się styl minimalistyczny, czy wolimy miękkie łuki, z pewnością nawierzchnię z kostki brukową profesjonalny brukarz dostosuje do naszego poczucia estetyki. Wybrukowany taras może stanowić świetne dopełnienie kolorystyki budynku. Taki utwardzony fragment ogrodu może stanowić letni salon, czyli miejsce odpoczynku i spotkania domowników i gości. Brukowane ścieżki mają stanowić szlaki komunikacyjne, warto zatem dobrze przemyśleć ich przebieg i kształt. Istotny jest także dobór materiału, z jakiego wykonana jest kostka. Może to być kostka betonowa, gdyż w ogrodzie nie przewiduje się dużych obciążeń na nawierzchnię. Można także zastosować kostkę granitową, kamienną, dla większego efektu.

Profesjonalne wykonanie nawierzchni z bruku

Sposób ułożenia kostki, a przede wszystkim odpowiednie przygotowanie gruntu pod tą nawierzchnię, ma znaczenie dla trwałości nawierzchni z kostki brukowej. Firma brukarska Pawła Jamy zawsze dba o prawidłowe wykonanie wszelkich robót ziemnych, podbudowy i podsypki tak, by kostka nie zapadała się i nie ulegała uszkodzeniu. Utworzone w trakcie układania kostki fugi należy wypełnić drobnym piaskiem płukanym po to, by umożliwić pracę poszczególnych elementów w zmiennych warunkach temperatury. Zagęszczenie nawierzchni za pomocą wibratora pyłowego zabezpiecza przed powstawaniem wybrzuszeń i szpar.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas